mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie

Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie

Kolejnym, po wybudowaniu obwodnic trzech miast (Gołdapi, Olecka i Ełku) etapem modernizacji drogi krajowej nr 65 w województwie warmińsko-mazurskim jest przebudowa odcinka Gołdap – Kowale Oleckie. Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz Federacji Rosyjskiej (Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie
Zmodernizowana droga krajowa 65 poprawi połączenie drogowe z Obwodem Kaliningradzkim a wraz z istniejącą obwodnicą Gołdapi utworzy ponad 20 kilometrowy odcinek drogi. Nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza oraz chodniki dla pieszych poprawią nie tylko komfort ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej trasy. W efekcie przebudowy tego odcinka , w 2015 roku, przewidywana jest redukcja liczby wypadków drogowych o 10%, a  ofiar śmiertelnych o ponad 15%. Poziom dofinansowania z UE to 10 mln euro.

Ciekawostką jest fakt, że zanim na dobre rozpoczną się roboty budowlane, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu podejmie próbę wydobycia pojazdu opancerzonego z czasów II wojny światowej, który znajduje się w nasypie drogi.

Rozbudowę drogi zrealizuje firma Strabag, która zadeklarowała wykonanie zadania za najniższą cenę w przetargu - prawie 54 mln zł oraz w najkrótszym terminie, tj. do 5 lipca 2014 r. Po rozbudowie droga będzie miała dopuszczalne obciążenie 115 kN/oś.  Szerokość  jezdni będzie wynosiła 8 m – dwa pasy ruchu po 3,5 m oraz pobocza bitumiczne o szerokości po 0,5 m z obu stron.

 
Tematy w artykule: inwestycje drogowe droga krajowa

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross