mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie

Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie

Kolejnym, po wybudowaniu obwodnic trzech miast (Gołdapi, Olecka i Ełku) etapem modernizacji drogi krajowej nr 65 w województwie warmińsko-mazurskim jest przebudowa odcinka Gołdap – Kowale Oleckie. Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz Federacji Rosyjskiej (Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie
Zmodernizowana droga krajowa 65 poprawi połączenie drogowe z Obwodem Kaliningradzkim a wraz z istniejącą obwodnicą Gołdapi utworzy ponad 20 kilometrowy odcinek drogi. Nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza oraz chodniki dla pieszych poprawią nie tylko komfort ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej trasy. W efekcie przebudowy tego odcinka , w 2015 roku, przewidywana jest redukcja liczby wypadków drogowych o 10%, a  ofiar śmiertelnych o ponad 15%. Poziom dofinansowania z UE to 10 mln euro.

Ciekawostką jest fakt, że zanim na dobre rozpoczną się roboty budowlane, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu podejmie próbę wydobycia pojazdu opancerzonego z czasów II wojny światowej, który znajduje się w nasypie drogi.

Rozbudowę drogi zrealizuje firma Strabag, która zadeklarowała wykonanie zadania za najniższą cenę w przetargu - prawie 54 mln zł oraz w najkrótszym terminie, tj. do 5 lipca 2014 r. Po rozbudowie droga będzie miała dopuszczalne obciążenie 115 kN/oś.  Szerokość  jezdni będzie wynosiła 8 m – dwa pasy ruchu po 3,5 m oraz pobocza bitumiczne o szerokości po 0,5 m z obu stron.

 
Tematy w artykule: inwestycje drogowe droga krajowa

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.