Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie

Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie

Kolejnym, po wybudowaniu obwodnic trzech miast (Gołdapi, Olecka i Ełku) etapem modernizacji drogi krajowej nr 65 w województwie warmińsko-mazurskim jest przebudowa odcinka Gołdap – Kowale Oleckie. Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz Federacji Rosyjskiej (Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013.

Wspólna rozbudowa DK 65 Gołdap - Kowale Oleckie
Zmodernizowana droga krajowa 65 poprawi połączenie drogowe z Obwodem Kaliningradzkim a wraz z istniejącą obwodnicą Gołdapi utworzy ponad 20 kilometrowy odcinek drogi. Nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza oraz chodniki dla pieszych poprawią nie tylko komfort ale przede wszystkim bezpieczeństwo wszystkich użytkowników tej trasy. W efekcie przebudowy tego odcinka , w 2015 roku, przewidywana jest redukcja liczby wypadków drogowych o 10%, a  ofiar śmiertelnych o ponad 15%. Poziom dofinansowania z UE to 10 mln euro.

Ciekawostką jest fakt, że zanim na dobre rozpoczną się roboty budowlane, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu podejmie próbę wydobycia pojazdu opancerzonego z czasów II wojny światowej, który znajduje się w nasypie drogi.

Rozbudowę drogi zrealizuje firma Strabag, która zadeklarowała wykonanie zadania za najniższą cenę w przetargu - prawie 54 mln zł oraz w najkrótszym terminie, tj. do 5 lipca 2014 r. Po rozbudowie droga będzie miała dopuszczalne obciążenie 115 kN/oś.  Szerokość  jezdni będzie wynosiła 8 m – dwa pasy ruchu po 3,5 m oraz pobocza bitumiczne o szerokości po 0,5 m z obu stron.

 
Tematy w artykule: inwestycje drogowe droga krajowa

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj