mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólnie przygotują DW 973 do przebudowy

Wspólnie przygotują DW 973 do przebudowy

Podpisano umowę o  wspólnym przygotowaniu zadania inwestycyjnego „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku  Tarnów - Żabno.” Umowa została zawarta pomiędzy  Województwem Małopolskim, Powiatem Tarnowskim i Miastem i Gminą  Żabno.

Wspólnie przygotują DW 973 do przebudowy
Trzy samorządy wspólnie przygotują tą inwestycję drogową. Przygotowanie przebudowy drogi Tarnów – Żabno  obejmuje: opracowanie wielowariantowej koncepcji przebudowy drogi, pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego. Szczegóły określi koncepcja, która po uzyskaniu tzw. decyzji środowiskowej stanie się podstawą formalnego przygotowania inwestycji i podjęcia zabiegów o uzyskanie środków na jej realizację.

Inwestorem zadania jest Województwo Małopolskie. Wartość szacunkowa zadania  to 200 tys. zł, a termin zakończenia planowany jest na 2014 rok.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~kkkk 2012-10-01

wyremontowana to jest nie przesadzajmy, dobrze ze robia 973 bo przeciez nowa trasa do buska ma isc tym sladem wlasnie na skróty nie ma co pudrowac trupa tylko robic porzadnie z nowym mostem oczywiscie

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Tak jest niech sie w końcu wezmą za DK73. Świetokrzyskie- dobra szeroka trasa i Malopolskie -wąska drożyna z przejazdami przez centra Szczucina , Dąbrowy,Lisiej Góry.W 2009 roku tak obiecywali że się wezmą za Krajówkę,ktoś za projekt modernizacji wziął nie małą kasę i co..Miało być asfaltowe pobocze,ba nawet obwodnice; Dabrowy (5,8 km) i Szczucina( 2,9 km).Tym czasem nawet ta wąska jest coraz bardziej zniszczona,nie ma komu postawić świateł na niebezpiecznych skrzyżowaniach, czy wybudować ronda w Dąbrowie z DW975. Problem w tym że zarządy wojewódzkie coś robią na drogach a krajowe nie mają kasy nawet na łatanie dziur- muszą płacić odszkodowania podwykonawcom firm robiących za pół ceny...Ot taki nasz polski (nie)ład.No i jeszcze niestety wciąż może potrzeb, chodżby remontów.

~Scyzor 2012-09-21

Niech nie pajacują z jakąś wojewódzką tylko mają!! przbudować DK 73 na odcinku Szczucin - Tarnów!!! Ile jeszcze będą odkładać tę inwestycję?!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando