mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wspólnie przygotują DW 973 do przebudowy

Wspólnie przygotują DW 973 do przebudowy

Podpisano umowę o  wspólnym przygotowaniu zadania inwestycyjnego „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 973 na odcinku  Tarnów - Żabno.” Umowa została zawarta pomiędzy  Województwem Małopolskim, Powiatem Tarnowskim i Miastem i Gminą  Żabno.

Wspólnie przygotują DW 973 do przebudowy
Trzy samorządy wspólnie przygotują tą inwestycję drogową. Przygotowanie przebudowy drogi Tarnów – Żabno  obejmuje: opracowanie wielowariantowej koncepcji przebudowy drogi, pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia oraz opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego. Szczegóły określi koncepcja, która po uzyskaniu tzw. decyzji środowiskowej stanie się podstawą formalnego przygotowania inwestycji i podjęcia zabiegów o uzyskanie środków na jej realizację.

Inwestorem zadania jest Województwo Małopolskie. Wartość szacunkowa zadania  to 200 tys. zł, a termin zakończenia planowany jest na 2014 rok.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~kkkk 2012-10-01

wyremontowana to jest nie przesadzajmy, dobrze ze robia 973 bo przeciez nowa trasa do buska ma isc tym sladem wlasnie na skróty nie ma co pudrowac trupa tylko robic porzadnie z nowym mostem oczywiscie

~Jja i mój klekot 2012-09-27

Tak jest niech sie w końcu wezmą za DK73. Świetokrzyskie- dobra szeroka trasa i Malopolskie -wąska drożyna z przejazdami przez centra Szczucina , Dąbrowy,Lisiej Góry.W 2009 roku tak obiecywali że się wezmą za Krajówkę,ktoś za projekt modernizacji wziął nie małą kasę i co..Miało być asfaltowe pobocze,ba nawet obwodnice; Dabrowy (5,8 km) i Szczucina( 2,9 km).Tym czasem nawet ta wąska jest coraz bardziej zniszczona,nie ma komu postawić świateł na niebezpiecznych skrzyżowaniach, czy wybudować ronda w Dąbrowie z DW975. Problem w tym że zarządy wojewódzkie coś robią na drogach a krajowe nie mają kasy nawet na łatanie dziur- muszą płacić odszkodowania podwykonawcom firm robiących za pół ceny...Ot taki nasz polski (nie)ład.No i jeszcze niestety wciąż może potrzeb, chodżby remontów.

~Scyzor 2012-09-21

Niech nie pajacują z jakąś wojewódzką tylko mają!! przbudować DK 73 na odcinku Szczucin - Tarnów!!! Ile jeszcze będą odkładać tę inwestycję?!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.