Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce ścisłej współpracy z służbami właściwymi w sprawach pozyskiwania i przygotowywania terenów pod projektowaną inwestycję – budowę Południowej Obwodnicy Gdańska. Przyspieszenie prac jest konieczne w związku z planowanym na 1 czerwca br. rozpoczęciem eksploatacji terminalu Kontenerowego DCT w Porcie Północnym w Gdańsku oraz organizacją „Euro 2012”.

Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Południowa Obwodnica Miasta Gdańska umożliwia skierowanie ruchu tranzytowego z drogi krajowej nr 7 na drogi krajowe nr 1 i nr 6 bez konieczności przejazdu aut ciężarowych przez centrum Gdańska, Sopotu i Gdyni. Inwestycja znacznie ułatwi również dojazd do stadionu „Baltic Arena”, który ma powstać w Gdańsku.

Podczas spotkania, które odbyło się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim poruszono również kwestie budowy tunelu pod kanałem portowym oraz połączenia Trasy Sucharskiego z ulicą Marynarki Polskiej.

W spotkaniu uczestniczył m.in. prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele samorządów, na terenie których przebiegała będzie Południowa Obwodnica Miasta Gdańska.


Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-01)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - to już 20 lat!
Skoda Octavia - to już 20 lat!
Właśnie mija 20 lat odkąd Václav Havel dał sygnał startu do produkcji kompaktowego modelu Skody w nowo otwartej części fabryki w Mlada Boleslav. Przez następne dwie dekady Octavia szybko stałą się hitem sprzedaży i po dziś dzień jest najlepiej sprzedającym się modelem czeskiej marki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj