mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce ścisłej współpracy z służbami właściwymi w sprawach pozyskiwania i przygotowywania terenów pod projektowaną inwestycję – budowę Południowej Obwodnicy Gdańska. Przyspieszenie prac jest konieczne w związku z planowanym na 1 czerwca br. rozpoczęciem eksploatacji terminalu Kontenerowego DCT w Porcie Północnym w Gdańsku oraz organizacją „Euro 2012”.

Współpraca na rzecz Południowej Obwodnicy Gdańska

Południowa Obwodnica Miasta Gdańska umożliwia skierowanie ruchu tranzytowego z drogi krajowej nr 7 na drogi krajowe nr 1 i nr 6 bez konieczności przejazdu aut ciężarowych przez centrum Gdańska, Sopotu i Gdyni. Inwestycja znacznie ułatwi również dojazd do stadionu „Baltic Arena”, który ma powstać w Gdańsku.

Podczas spotkania, które odbyło się w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim poruszono również kwestie budowy tunelu pod kanałem portowym oraz połączenia Trasy Sucharskiego z ulicą Marynarki Polskiej.

W spotkaniu uczestniczył m.in. prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele samorządów, na terenie których przebiegała będzie Południowa Obwodnica Miasta Gdańska.


Południowa Obwodnica Gdańska (2007-02-01)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech