mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wybrać wariant obwodnicy Olsztyna

Wybrać wariant obwodnicy Olsztyna

Budowa ponad 30-kilometrowej obwodnicy w Olsztynie ma ruszyć w 2010 r., jednak już teraz przeciwko inwestycji protestują mieszkańcy okolicznych gmin, które przetnie planowana droga. Drogowcy próbują przekonać mieszkańców do wyboru jednego z blisko dziesięciu proponowanych wariantów.

Wybrać wariant obwodnicy Olsztyna

W 2005 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie we współpracy z Urzędem Miasta Olsztyna zleciła w drodze przetargu na rzecz biura PROFIL wykonanie Koncepcji Programowej Obwodnicy Olsztyna zgodnie zobowiązującymi przepisami.  „Wynikiem opracowania będzie ostateczne ustalenie lokalizacji dla nowej drogi (w drodze decyzji administracyjnych Wojewody Mazursko-Warmińskiego) po uprzednim przeanalizowaniu kryteriów społecznych, środowiskowych, technicznych i ekonomicznych. Koncepcja zostanie zakończona w końcu 2007 roku” – informuje GDDKiA.

Według planów trasa ma łączyć drogę krajową nr 7 (Warszawa-Gdańsk) z prowadzącą do polsko-rosyjskiej granicy w Bezledach drogą nr 51 oraz kierować podróżnych w stronę Wielkich Jezior Mazurskich z ominięciem Olsztyna.

Na Obwodnicę Olsztyna składać się będą trzy jej części:

  • Obwodnica Zachodnia – droga krajowa nr 16, 
  • Obwodnica Południowa – drogi krajowe nr 16 i 51, 
  • Obwodnica Wschodnia – droga krajowa nr 51.

Obwodnica będzie trasą posiadającą dwie jezdnie i po dwa pasy ruchu na każdej jezdni. Możliwość wjazdu i zjazdu na trasę będzie jedynie w węzłach, których lokalizacja zostanie także przesądzona w trakcie obecnie prowadzonych prac projektowych. Trasa Obwodnicy prowadzić będzie przez tereny miasta Olsztyn oraz pięciu sąsiednich gmin: Gietrzwałd, Stawiguda, Purda, Barczewo i Dywity.

Obwodnica Olsztyna przejmie ruch tranzytowy z centrum zatłoczonego miasta oraz poprawi komunikację z satelitarnych osiedli mieszkaniowych a także sąsiednich gmin.  Wzrośnie także atrakcyjność terenów gospodarczych i turystyczno – rekreacyjnych w okolicy Olsztyna poprzez zapewnienie szybkiego i bezpiecznego dojazdu.

Przeczytaj także:

Harmonogramy dla północnej „16” i „7” (2006-12-11)

Mała obwodnica Olsztyna (2006-10-09)

Obwodnica Olsztyna na start (2006-04-16)
 


Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~maciej 2007-02-13

Przedstawianych jest dużo koncepcji różnych obwodnic, ala bardzo zadko dodana jest mapka, a to jest b. wazne. Dajcie Mapke ktoredy ma przebiegac obwodnica

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
Dobre wieści dla fanów szybkiej jazdy - szefowie marki z Monachium otwarcie mówią o rozbudowie gamy modelowej spod znaku M.