mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wybrano nadzorcę przyszłej S7

Wybrano nadzorcę przyszłej S7

Nadzór nad realizacją projektu przebudowy drogi krajowej numer 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Grójec- Białobrzegi pelnić bedzie firma Transprojekt z Warszawy.Wartość podpisanego kontraktu wynosi 5,9 mln złotych brutto.

Wybrano nadzorcę przyszłej S7

Przetarg na roboty budowlane jest w toku. Całkowitą wartość projektu szacuje się na 538 mln złotych, z czego 40% pochodzić będzie ze środków Sektorowego programu Operacyjnego Transport.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa odcinka drogi krajowej Nr 7 (pokrywającej się z drogą międzynarodową E77) Grójec – Białobrzegi od km 418+546 do km 436+380. Przedsięwzięcie zlokalizowane jest w centralnej Polsce i obejmuje odcinek jednojezdniowy drogi od końca dwujezdniowej obwodnicy m. Grójec do początku obwodnicy (dwujezdniowej) m. Białobrzegi. Całkowita długość rozpatrywanego odcinka wynosi 17,8 km. Odcinek Grójec – Białobrzegi należy do najbardziej niebezpiecznych ze względu na zmianę charakteru drogi z dwujezdniowej w jednojezdniową.

Na przebudowywanym odcinku znajdują się cztery mosty w Turowicach i Zaborówku, dwa mosty w Widowie oraz 17 przepustów.

Przeczytaj także:

S7 Białobrzegi - Jedlińsk (2006-05-11)

Utrudnienia na trasie Grójec - Mińsk Mazowiecki (2006-04-10)

UE dofinansuje (2005-10-04)

 

Tematy w artykule: mazowieckie drogi ekspresowe S7

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~michaś 2006-07-03

dzis jechalem "7" od Lubienia w strone Krakowa po postu masakra 10 km jechalismy w godzine jezdzi sie stara dziurawa siodemka a nowa ekspresowa nie jest jeszcze skonczona choc musze przyznac ze ladnie sie prezentuje. cos sie mota engil nie spieszy z realizacja a juz raz dostali nagane. co jest dziwne portugalczycy robia tez obwodnice Wojnicza na "4" wiec jak widac nasze wladze nie ucza sie na bledach:/

~osskaa 2006-06-14

na szczęście nie. na południu Polski jeszcze myślą logicznie i robią drogi dwupasmowe. Ale siódemka na północy Polski to granda i skandal. Remont wart kilkaset milionów euro z Gdańska do Elbląga (50km) ciągnie się od 2001 roku, skończy się może w 2007 a polega na zmianie nawierzchni i upstrzenie jej setkami lewoskrętów, świateł, szykan i tym podobnych przyczyn korków i wypadków. Kto będzie jechał nad morze w te wakacje, to sam zobaczy, stojąc w kilometrowych korkach na nowiutkiej świeżo wyremontowanej drodze krajowej nr 7!!!!

~AdJ 2006-06-14

Ale zostanie jednojezdniowa?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.