mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wybrano wariant obwodnicy Niemodlina

Wybrano wariant obwodnicy Niemodlina

Komisja Oceny Projektów Inwestycyjnych (KOPI) stwierdziła, że rekomendowany przez GDDKiA wariant IV obwodnicy Niemodlina jest najlepszy. Jest to najbardziej wysunięty na południe wariant spośród czterech branych pod uwagę. Jest on najdłuższy (około 11,5 km), ale jednocześnie najtańszy spośród rozpatrywanych wariantów. Opolski oddział GDDKiA planuje rozpocząć budowę obwodnicy na początku 2012 roku. Budowa potrwa około 2 lat, a jej koszt, to około 328 mln zł.

Wybrano wariant obwodnicy Niemodlina
Komisja jednomyślnie przyznała rację opolskiemu oddziałowi GDDKiA, iż obwodnica Niemodlina powinna być na całej długości dwujezdniowa, czyli że powinna mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ciągu obwodnicy powstaną trzy węzły drogowe - na początku obwodnicy przed Brzęczkowicami, w środku  na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 405 i na końcu na wysokości Sosnówki.

Obecnie projektanci w porozumieniu z opolskim oddziałem przygotują materiały konieczne do wystąpienia o decyzję środowiskową. Nastąpić to powinno na przełomie kwietnia i maja 2010 roku. Decyzja środowiskowa zatwierdza korytarz środowiskowy przyszłej obwodnicy i wskazuje warunki dotyczące środowiska, jakie należy spełnić przy budowie i eksploatacji przyszłej drogi. Lata 2010 i 2011 poświęcone będą na przygotowywanie dokumentacji obwodnicy.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.