mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wybrano wykonawców S17 Sielce-Bogucin

Wybrano wykonawców S17 Sielce-Bogucin

Nieco ponad 624 ml zł będzie kosztować budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Sielce (koło Kurowa) i Bogucin. Na taką kwotę opiewa najkorzystniejsza oferta złożona w przetargu przez konsorcjum Mota – Engil Polska Central Europe z siedzibą w Krakowie (jako lider, Polska).

Wybrano wykonawców S17 Sielce-Bogucin
Spośród 20 wykonawców zaproszonych do drugiego etapu postępowania przetargowego oferty cenowe złożyło 10. Przed ogłoszeniem rozstrzygnięcia przetargu zamawiający zwrócił się do wykonawców z wnioskiem o wydłużenie terminu związania ofertą. Sześciu nie wyraziło na to zgody i w efekcie komisja wykluczyła ich z postępowania. Najtańsza okazała się propozycja polsko-portugalskiego konsorcjum w skład którego wchodzą firmy z naszego regionu.

Konsorcjum Mota – Engil Polska Central Europe wyceniło budowę 23-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 na 624 363 148,38 zł. W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa, dwupasowa droga ekspresowa (z rezerwą terenu pod trzeci pas), sieć dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny (o łącznej długości ponad 34 km), ponad 10 km ekranów przeciwhałasowych, 20 obiektów inżynierskich (siedem mostów i trzynaście wiaduktów), 29 przejść dla zwierząt, cztery węzły (Sielce, Kurów, Przybysławice i Bogucin) umożliwiające wjazd na trasę ekspresową oraz dwa miejsca obsługi podróżnych. Przebudowana zostanie także linia energetyczna wysokiego napięcia na odcinku ponad 7 km.

Jeżeli w ciągu 10 dni od ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu nie wpłyną protesty to umowę z wykonawcą będzie można podpisać w marcu po przeprowadzeniu kontroli postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Przypomnijmy, że budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku Kurów – Lublin – Piaski podzielono na pięć zadań. W listopadzie podpisano umowę z wykonawcą zadania nr 5, od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask. Rozstrzygnięty został przetarg na zadanie nr 1, w kwietniu otwarte zostaną oferty na zadanie nr 2 od węzła Bogucin do węzła Dąbrowica, a na kolejne dwa zadania w najbliższym czasie wysłane zostaną zaproszenia do zakwalifikowanych wykonawców.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross