mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wybudują drogi w zamian za tarczę

Wybudują drogi w zamian za tarczę

W regionie słupskim mają zostać zrealizowane trzy ważne inwestycje drogowe: budowa drogi ekspresowej S6, przebudowa drogi wojewódzkiej nr 211 oraz zmiana drogi wojewódzkiej nr 210 w drogę krajową. Będzie to forma wsparcia w zamian za ulokowanie w Redzikowie tarczy antyrakietowej.

Wybudują drogi w zamian za tarczę
Kilka dni temu w Ustce odbyło się spotkanie, podczas którego szef gabinetu politycznego premiera, Sławomir Nowak zapowiedział realizację trzech kluczowych dla województwa pomorskiego inwestycji drogowych. Chodzi o budowę drogi ekspresowej S6 ze Słupska do Gdańska, przebudowę drogi wojewódzkiej nr 211 z Żukowa do Nowej Dąbrowy oraz zmianę statusu drogi wojewódzkiej nr 210 Słupsk - Ustka na drogę krajową. Projekty będą realizowane w ramach przyjętych przez rząd zobowiązań wsparcia regionu słupskiego w zamian za ulokowanie w Redzikowe amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

Budowa drogi ekspresowej S6 zostanie przyspieszona. Pierwotnie zakładano realizację tego zadania w latach 2013 - 2020. Po ustaleniach z samorządowcami będzie ona realizowana w latach 2008 – 2012 (sama budowa planowana jest na lata 2010-2011). Koszty tej inwestycji nie są na razie znane, tak samo jak dokładny przebieg trasy, który jest jeszcze ustalany. Rozważane są cztery połączenia projektowanej S6 z obwodnicą Trójmiasta. Trasa na skrócić czas przejazdu ze Słupska do Gdańska do 1 godziny.

Z kolei obecna droga wojewódzka nr 210 Słupsk - Ustka już 1 stycznia 2009 roku otrzyma status drogi krajowej. Będzie ona stanowić przedłużenie drogi krajowej nr 21 Miastko – Słupsk. W ciągu 4-5 lat trasa zostanie zmodernizowana i otrzyma odpowiednie parametry, tak aby spełniać standardy drogi krajowej.

Ostatnia inwestycja to przebudowa drogi wojewódzkiej nr 211 z Żukowa do Nowej Dąbrowy. Biegnąca przez trzy powiaty: słupski, bytowski i kartuski, trasa po przebudowie ma być alternatywnym turystyczno - krajoznawczym połączeniem Słupsk - Gdańsk.

Podobne wiadomości:

Volvo S60 Concept – pierwsze zdjęcie

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2008-12-16

Jaki jest cel pomocy wojskowej USA dla Izraela.Izrael to chyba 7 mln obywateli ,kraj o gospodarce wybitnie rolniczej.Na przeciw po drugiej stronie frontu potężny Iran, Syria ,Jordania,terorysci z Hamasu jak sie podliczy to towarzystwo to cirka 150mln osób po drugiej stronie barykady z potężnymi pieniędzmi na wspieranie róznych "postepowych"organizacji.Pomoc wojskowa to ok 3mld $ czy jest to duzo budowa nowych konstrukcji wojskowych pochłania bardzo duze sumy.Izrael aby nie zginąc musi zachowac przewagę wojskową technologiczna nad sasiadami.Polska równiez korzysta z tych osiagniec pancerz na Rosomaka z firmy Raffael,pociski Ppanc Spaik.Kraj 40 mln jakim jestesmy musi sobie radzic samemu .

~p 2008-12-15

Proponuję mały test dla fachowców od wijskowości. Oficjalne dotacje USA na obronność na głowę mieszkańca Polski i mieszkańca Izraela w ciągu ostatnich 10 lat różniły się: A - 30x, B - 300x, C - 3000x. Aha, no i na czyją korzyść też trzeba zgadnąć.

~romek 2008-12-15

Ta tarcza to fajna sprawa przyciaga nas do strefy istotnych interesów USA.Jednak najlepszym gwarantem bezpieczeństwa dla nas jestesmy my sami.Kto ma silne wojsko ten moze sie czuć bezpiecznie.Popatrzcie na Izrael który posiada armie zawodową i z poboru z 6 letnim stazem.Araby chyba jest ich łacznie z 150mln w tym rejonie trzęsa porami przed ta armią.Jak to zrobili Izraelczycy to trzeba tam pojechac i zobaczyć dziewczyny zołnierki 16 letnie z M17 które ochraniają strategiczne punkty komunikacyjne tego maleńkiego Panstwa.Autostrady strategiczne w 3 korytarzach biegna od Synaju (Egipt) do Galiley (Syria) zadnych mostów.Tam nikt nie gada głupot o tarczach tylko nosi palec na cynglu M17.To do was mięczaki

~p 2008-12-14

Wyszukiwanie różnych pretekstów dla przyspieszenia budowy dróg nie jest złe (nikt tego nawet specjalnie nie ukrywał gdy program ruszał). Natomiast wiązanie ich z Euro, tarczą, F-16 czy też skupem buraka cukrowego uzupełnia tylko zabawę o niezbędną dawkę polskiego surrealizmu, którego wyraźnie brak od czasu upadku PRL-u.

~myśleć 2008-12-14

Popieram eks. Dziwi mnie tylko podejście, że za coś "złego" (tarcza), damy wam coś "dobrego" (drogi). Moim zdaniem i to i to jest dobre i potrzebne. Co do realizacji wątpię, czy się uda sfinalizować budowę S6 Gdańsk-Słupsk skoro nie ma jeszcze koncepcji który wariant zostanie wybrany. Może w 2015 ruszy budowa (mam nadzieję).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.