mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wydane decyzje lokalizacyjne dla A-2

Wydane decyzje lokalizacyjne dla A-2

Zostały wydane decyzje lokalizacyjne na budowę sześciu odcinków autostrady A-2, która będzie przebiegać przez województwo lubuskie. Rygor natychmiastowej wykonalności umożliwi sprawne prowadzenie prac, które przybliżą budowę autostrady.

Wydane decyzje lokalizacyjne dla A-2
Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że 11 marca bieżącego roku Wojewoda Lubuski Helena Hatka wydała decyzje lokalizacyjne dotyczące budowy sześciu odcinków planowanej 104,5 km autostrady A-2 ze Świecka do granicy województwa. Ze względu na ważny interes społeczny i gospodarczy, decyzje otrzymały rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzje zostały wydane na podstawie wniosków złożonych pod koniec 2007 roku przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, który wnioskował o zmianę starych decyzji lokalizacyjnych, nie uwzględniających obszarów wykraczających poza dotychczasowe linie rozgraniczenia autostrady A-2.

Wydane decyzje lokalizacyjne dotyczą odcinków:
  1. Świecko – Rzepin (18,5 km),
  2. Rzepin - Torzym (14,5 km),
  3. Torzym - Łagów (16 km),
  4. Łagów – Jordanowo (15 km),
  5. Jordanowo - Myszęcin (9,5 km),
  6. Myszęcin – granica województwa (17 km).
Na wszystkich odcinkach uwzględniono budowę dojazdów do obiektów inżynierskich, przerwanych połączeń dróg leśnych, dojazdów do działek, MOP-ów, wjazdów awaryjnych i zbiorników ekologicznych, dojść do przejść dla zwierząt, dodatkowych miejsc postojowych na Miejscach Obsługi Podróżnych, rozbudowę węzłów i budowę Punktów Poboru Opłat.

Według harmonogramu, prace budowlane na odcinku ze Świecka w kierunku Nowego Tomyśla powinny rozpocząć się jeszcze we wrześniu bieżącego roku. Autostrada powinna być gotowa już pod koniec 2010 roku, a jej koszt to 1,9 mld euro.

Podobne wiadomości:

Mercedes A200 - Pod górkę

auto motor i sport 0000-00-00

Mercedes A200 trafił do naszej redakcji w czasie, kiedy w Polsce królował siarczysty mróz, a większość dróg była skuta lodem. Teraz, A-klasa dotarła do półmetka testu długodystansowego.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~przemek 2008-03-15

Znowu wielkie halo, budujemy autostrady, wszyscy zadowoleni itp. A co naród z tego ma- to już widze to zadowloenie jak bedą wyciągać setki z portfeli. A gdzie dwujezdniowe drogi ekspresowe? Tańsze w budowie, bezpłatne, można się po nich szybko przemieszczać. Ktoś kiedyś to zaplanował- autostrady tak szybko, drogi ekspresowe może później. Znowu gdzieś kiedyś naród dał się nabić w butelkę. Znowu pomyślano o firmach, komercyjnym transporcie i o ludziach majętnych. A zwykli obywatele....

~jjjj 2008-03-14

DO BANIII!!! jak Kulczyk będzie dalej pobierał 11pln za 50km to.z Warszawy do świecka będę płacił 121pln!!!(550km)to chore-mamy najdroższe autostrady w Europie.tu na pewno nie uwzględnia się interesu społecznego.Niech budują drogi ekspresowe-standard nawet lepszy(bo co50km nie ma bramek do pobierania myta-tam czasem naprawde niezłe korki potrafią być) i są bezpłatne. Jak mają być autostrady płatne to tylko system winietowy i rozsądne ceny pozdr

~Artur 2008-03-14

Czekam na ten odcinek jak na zbawienie!

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-12

dobrze!!teraz do budowy!!

~domin 2008-03-12

a jednak można stosowac nowe przepisy i miec na uwadze interes państwa! ale zobaczymy ile będzie protestów mieszkańców i jak sie skończą przed Sądami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.