mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wydane decyzje lokalizacyjne dla A-2

Wydane decyzje lokalizacyjne dla A-2

Zostały wydane decyzje lokalizacyjne na budowę sześciu odcinków autostrady A-2, która będzie przebiegać przez województwo lubuskie. Rygor natychmiastowej wykonalności umożliwi sprawne prowadzenie prac, które przybliżą budowę autostrady.

Wydane decyzje lokalizacyjne dla A-2
Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że 11 marca bieżącego roku Wojewoda Lubuski Helena Hatka wydała decyzje lokalizacyjne dotyczące budowy sześciu odcinków planowanej 104,5 km autostrady A-2 ze Świecka do granicy województwa. Ze względu na ważny interes społeczny i gospodarczy, decyzje otrzymały rygor natychmiastowej wykonalności.

Decyzje zostały wydane na podstawie wniosków złożonych pod koniec 2007 roku przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, który wnioskował o zmianę starych decyzji lokalizacyjnych, nie uwzględniających obszarów wykraczających poza dotychczasowe linie rozgraniczenia autostrady A-2.

Wydane decyzje lokalizacyjne dotyczą odcinków:
  1. Świecko – Rzepin (18,5 km),
  2. Rzepin - Torzym (14,5 km),
  3. Torzym - Łagów (16 km),
  4. Łagów – Jordanowo (15 km),
  5. Jordanowo - Myszęcin (9,5 km),
  6. Myszęcin – granica województwa (17 km).
Na wszystkich odcinkach uwzględniono budowę dojazdów do obiektów inżynierskich, przerwanych połączeń dróg leśnych, dojazdów do działek, MOP-ów, wjazdów awaryjnych i zbiorników ekologicznych, dojść do przejść dla zwierząt, dodatkowych miejsc postojowych na Miejscach Obsługi Podróżnych, rozbudowę węzłów i budowę Punktów Poboru Opłat.

Według harmonogramu, prace budowlane na odcinku ze Świecka w kierunku Nowego Tomyśla powinny rozpocząć się jeszcze we wrześniu bieżącego roku. Autostrada powinna być gotowa już pod koniec 2010 roku, a jej koszt to 1,9 mld euro.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~przemek 2008-03-15

Znowu wielkie halo, budujemy autostrady, wszyscy zadowoleni itp. A co naród z tego ma- to już widze to zadowloenie jak bedą wyciągać setki z portfeli. A gdzie dwujezdniowe drogi ekspresowe? Tańsze w budowie, bezpłatne, można się po nich szybko przemieszczać. Ktoś kiedyś to zaplanował- autostrady tak szybko, drogi ekspresowe może później. Znowu gdzieś kiedyś naród dał się nabić w butelkę. Znowu pomyślano o firmach, komercyjnym transporcie i o ludziach majętnych. A zwykli obywatele....

~jjjj 2008-03-14

DO BANIII!!! jak Kulczyk będzie dalej pobierał 11pln za 50km to.z Warszawy do świecka będę płacił 121pln!!!(550km)to chore-mamy najdroższe autostrady w Europie.tu na pewno nie uwzględnia się interesu społecznego.Niech budują drogi ekspresowe-standard nawet lepszy(bo co50km nie ma bramek do pobierania myta-tam czasem naprawde niezłe korki potrafią być) i są bezpłatne. Jak mają być autostrady płatne to tylko system winietowy i rozsądne ceny pozdr

~Artur 2008-03-14

Czekam na ten odcinek jak na zbawienie!

~mil1321@gazeta.pl 2008-03-12

dobrze!!teraz do budowy!!

~domin 2008-03-12

a jednak można stosowac nowe przepisy i miec na uwadze interes państwa! ale zobaczymy ile będzie protestów mieszkańców i jak sie skończą przed Sądami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech