mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wydłużyć A6 do Goleniowa

Wydłużyć A6 do Goleniowa

Wojewoda zachodniopomorski zwrócił się z prośbą do ministra transportu Jerzego Polaczka o podjęcie działań mających na celu wydłużenie autostrady A-6 od węzła Rzęśnica do węzła Goleniów czyli o blisko 50 km.

Wydłużyć A6 do Goleniowa

Autostrada A-6 mogłaby być dłuższa o blisko 50 km, jeśli udałoby się podnieść kategorię odcinka obecnej drogi krajowej nr 3 (od węzła Rzęśnica do węzła Goleniów) z kategorii drogi ekspresowej „S” do klasy autostrady „A”. W tym roku zakończy się przebudowa odcinka drogi krajowej A-6 prowadzącej od przejścia granicznego w Kołbaskowie do węzła Kijewo, a w latach 2008-2009 ma zakończyć się dostosowywanie odcinka od węzła Kijewo do węzła Rzęśnica do parametrów autostrady. Przedłużenie autostrady do węzła Goleniów znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo ruchu drogowego na tym odcinku drogi - takie propozycje wysuwa wojewoda zachodniopomorski.

By spełnić wymagania jakie są stawiane wobec autostrad konieczna jest przebudowa jednopoziomowego skrzyżowania drogi S-3 z drogą powiatową w  miejscowości Kliniska (ul. Goleniowska), a w sąsiedztwie obszarów przyległych do drogi budowa odcinków dróg obsługujących i zbiorczych prowadzących do najbliższych pasów. Konieczne byłoby również uregulowanie szerokości pasów postoju awaryjnego do parametrów autostradowych.

Według wojewody zachodniopomorskiego „realizacja proponowanych zmian przyniosłaby uporządkowanie sieci dróg oraz poprawę parametrów na istniejącej drodze S-3”. Wniosek wojewody został także przedstawiony w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Przeczytaj także:

Jest nadzorca budowy S-3 Szczecin - Gorzów Wlkp. (2007-05-07)

A6, S3 i obwodnice na zachodnim Pomorzu (2007-01-23)

S3 - autostradą? (2006-10-31)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~romek 2009-02-05

Co to ta fundacja Załozył Pan Balcerowicz Majątek i dochody Fundacji § 6 Majątek Fundacji stanowi jej fundusz założycielski w kwocie 1000 zł (słownie: tysiąc) przyznany w oświadczeniu woli o ustanowieniu Fundacji oraz nieruchomości i inne aktywa nabyte przez Fundację. Dochody Fundacji mogą pochodzić w szczególności z: darowizn, spadków, zapisów; dotacji i subwencji oraz grantów; dochodów ze zbiórek i imprez publicznych; Ale się wysilili ten cały artykulik to same ogólniki.Napiszczie jaka pogoda w Warszwie bedzie fajniej .

~Pomorzak 2007-05-23

Gdyby wybudowano autostradę A 6 wiodący przez północne tereny Polski, Pomorze Zachodnie , Pomorze Gdańskie ,Warmię i Mazury to bezrobocie spadłoby do 0% ,główny tranzyt Europa Zachodnia Rosja wiódłby przez te regiony omijając Wielkopolskę i Mazowsze, wystarczy spojrzeć na mapę Europy , dlatego jest bardzo silne lobby ze środkowej i południowej Polski które niedopusci do powstania autostrady A6to jest oczywiste

~P.i B. 2007-05-21

Niech wojewoda lepiej odda zawłaszczoną DRB (obecnie DW 142) GDDKiA na DK (S- 20), od razu przybędzie nam 35 km drogi ekspresowej (dawna autostrada Berlin,Szczecin, Królewiec)

~Stary Z. 2007-05-21

Nie wiem dlaczego w was tyle agresji ? Casandro już Tobie odpowiadam. ta droga już istnieje jest to trasa Berlin- obwodnica Szczecina -obwodnica Goleniowa i tu przed Miękowem trasa się rozwidla na Koszlin Gdańsk i na Świnoujście Ystad prom do Szwecji. Chodzi tylko o to, żeby poprawić pewne parametry tej drogi np. skrzyżowanie Rzęśnica(konia z rzędem temu kto wie jak tam się jeżdzi) , następnie tuz za skrzyżowaniem prawy pas do Goleniowa zbyt ostry łuk trzeba powiększyć promoień drogi i będzie OK , koniczynka na krzyżówce Szczecin Załom no i wiadukt w Kliniskach. Teraz jest tam nowo wyremontowana czteropasmowa droga aż za Goleniów i niestety kończy się w Miękowie. Sama widzisz że jest to trasa na nasz wybrzeże. Pozdrowienia Stary Z.

~Trebix 2007-05-21

Casandra moze nam szczecinianom jest potrzebna wiec nie sraj spadaj do swojej warszzafki i siedz cicho

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.