mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wygodniej do węzła S5/S10 Białe Błota

Wygodniej do węzła S5/S10 Białe Błota

W tym roku powinny ruszyć pierwsze prace przy remoncie DW nr 223 łączącej Bydgoszcz z węzłem Białe Błota. Inwestycja będzie podzielona na 3 etapy.

Wygodniej do węzła S5/S10 Białe Błota
- Czekamy na ostateczny projekt budowlany odcinka przebiegającego od skrzyżowania z drogami na Miedzyń i Trzciniec do skrzyżowania z ul. Centralną w Białych Błotach – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – Gdy tylko go otrzymamy wystąpimy z wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji. Na tym odcinku DW nr 223 powstałaby druga jezdnia. Na tej trasie notujemy największa natężenia ruchu w całym województwie. W ciągu doby przejeżdża nią około 20 tysięcy pojazdów.

Do końca roku ZDW powinien dysponować także dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia budowy ronda przy  skrzyżowaniu dróg na Miedzyń i Trzciniec. W ten projekt zaangażowane są także powiat bydgoski i gmina Białe Błota.
 
- Potrzebne są między innymi trzy oddzielne zezwolenia na realizację inwestycji, o które poszczególne podmioty muszą występować po sobie. Liczymy, że kompletem dokumentów będziemy dysponować na koniec grudnia. Ostatnim odcinkiem do przebudowy jest skrzyżowanie DW nr 223 z ul. Czerską przed wjazdem na węzeł Białe Błota. Wcześniej planowaliśmy tam tak zwane rondo turbinowe. Nasza propozycja została jednak oprotestowana przez GDDKiA. By zrealizować naszą koncepcję sugerowano nam przebudowę części węzła. Nie dysponujemy jednak na to odpowiednią rezerwą terenu. Dlatego przygotowaliśmy koncepcję skrzyżowania skanalizowanego. W tej chwili jest ona w uzgodnieniach z gminą. Jeśli nie natrafimy na dodatkowe problemy ten etap rozpocznie się także w tym roku – tłumaczy naczelnik Wydziału Planowania i rozwoju Sieci Drogowej, Ryszard Gilewski.
 

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~romek 2012-02-17

Postronny czytelnik który nie zna sytuacji na tej drodze moze powiedziec działanie dobre.Sytuacja jest zupełnie inna .Wyglada na to ze włodarze chca na siłe wydac pare milionów bez wyraznych rezultatów w komunikacji na wezle Białe Błota.Po co budowa 2 pasa skoro waskim gardłem jez przejaz przez Białe Błota o długosci ok 1500m z przejsciem dla pieszych koło Urzedu Gminy sterowanym sygnalizacja swietlna .Ponadto na tym odcinku nnajduja sie liczny zjazy do wsi co powoduje naturalne hamowanie pojazdów i zwalnianie ruchu.Tworzy sie korek pojazdów o długosci 3 km az do bydgoskiego Błonia.Wstawienia na tym odcinku drugiej jezdni spowoduje zwiekszenie objetosci samej drogi.Ponadto planowana przez amatorów budowa rond na samym poczatku koło Trzcinca spowoduje komlikacje w ruch zwolnienie tak ze ogon wydłuzy sie do samego centrum Bydgoszczy blkoujac skutecznie ul Szubinska z baza szkoleniową Nato.Kolejne rondko ma powstac na koncu Białych Błot tkz turbinowe ale melodia.Swiatła zostana czyli nic sie nie zmieni a pieniadze zostana wydane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.