mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyjątkowy most w Bydgoszczy

Wyjątkowy most w Bydgoszczy

W Bydgoszczy powstaje pierwszy podwieszany most, w którym pylon będzie miał wygląd dwóch przenikających się podków. Konstrukcja będzie jednym z najwyższych obiektów w mieście.

Wyjątkowy most w Bydgoszczy
Prace w ostatnich tygodniach przyspieszyły dzięki temu, że na placu budowy pojawił się żuraw o udźwigu 350 ton. – Zmontowaliśmy już 68 elementów całej konstrukcji. To prawie połowa. Cały pylon podzieliśmy na 154 części, które są ze sobą łączone na placu budowy. By usprawnić pracę przy montażu kolejnych elementów pylonu zdecydowaliśmy się na zainstalowanie tymczasowych wind  - mówi dyrektor d.s. realizacji kontraktów w Firmie "Gotowski", Paweł Pietraszak.

70-metrowy pylon wraz z mostem jest głównym elementem powstającej trasy Uniwersyteckiej w Bydgoszczy, która połączy ze sobą dzielnice Wzgórze Wolności i Skrzetusko. Większość trasy przebiega estakadą. W sierpniu ruszyła  budowa jej kolejnych części nad ulicą Jagiellońską. To wymusza wprowadzenie wielu zmian. Z ulicy Jagiellońskiej nie mogą korzystać samochody wyższe niż 3,6 metra. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca roku.

Od 13 sierpnia do końca miesiąca zawieszony zostanie też  ruchu tramwajowy na Jagiellońskiej. W tym czasie powstanie tymczasowa konstrukcja umożliwiająca wylewanie kolejnych segmentów estakady.

Inwestycja zgodnie z umową zakończy się do grudnia 2013 roku. Jednocześnie miasto przygotowuje się do kolejnych prac. W kolejnych latach trasa ma zostać przedłużona od ul. Wojska Polskiego do ul. Glinki. W ten sposób trasa ułatwi także dojazd z centrum miasta do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Rozpisany został już przetarg na zaprojektowanie brakującego odcinka.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Skoda Octavia z silnikiem 1.0 TSI wystartowała na 240-kilometrowej trasie XIV Supertestu Ekonomii. Test organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich.