mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyjątkowy rok świętokrzyskiej siódemki

Wyjątkowy rok świętokrzyskiej siódemki

Przetarg na kolejny odcinek ekspresowej drogi S7 od granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem do Skarżyska Kamiennej został ogłoszony przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To kolejny krok w budowie ekspresowej siódemki, będący zarazem ostatnim z warunków do spełnienia, aby w 2012 roku na trasie Kielce -Warszawa możliwa była jazda dwiema jezdniami.

Wyjątkowy rok świętokrzyskiej siódemki
Dwustopniowy przetarg na odcinek Skarżysko - granica województwa świętokrzyskiego z mazowieckim został ogłoszony 27 listopada. Do 5 stycznia 2010 będzie można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie postępowania przetargowego. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w przyszłym roku. Sama budowa ma potrwać około dwóch lat. Będzie ona współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Około 7,6-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna - granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Przetarg na budowę nowego odcinka S7  to gwarancja dwujezdniowej ekspresowej siódemki od Chęcin do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem czyli na około 60-kilometrowym odcinku.

Przypomnijmy - miesiąc temu kielecki oddział GDDKiA ogłosił przetarg budowę ekspresowej obwodnicy Kielc w ciągu drogi S7, aktualnie trwa budowa 17-kilometrowego odcinka Skarżysko - Występa. We wrześniu oddany został do uzysku węzeł Kielce Północ.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~po 2009-12-04

Akurat jeżeli chodzi o S7 to liderem jest Mazowsze. Jeszcze przed Świętami zostanie oddany do użytku odcinek Białobrzegi-Grójec. W tamtym roku były 2 odcinki : Jedlińsk-Białobrzegi i obwodnica Grójca. Kilka lat temu zbudowano obwodnicę Białobrzegów. W sumie to będzie ponad 40 km.

~astrolog 2009-12-01

Do Vobis. Rzeczywiscie, jest problem z odcinkiem od granicy woj. Swietokrzyskiego do Krakowa. Klucz jest prosty - kasa. Jesli w centrali powiedza, mamy kase - robcie, to sie szybko spreza (vide Swietokrzyskie) ale trzeba przynzac, ze naprawde prednie dziala oddzial w Kielcach. Juz w przyszlym roku beda wyremontowane wlasciwie wszystkie drogi krajowe w swietokrzyskim, a byla prawdziwa tragedia, wierzcie mi. Najbardziej pilny i wazny odcinek od Slomnikow do Krakowa - w proszku. Choc cos tam sie jednak ostatnio zaczelo dziac. Szefostwo krakowskiego oddzialu gdaki pogania przyrodnikow i archeologow. Chyba rzad sypnie groszem. Zaoszczedzili 9 mld na przetargach i zapala swiatlo dla tej reszty S7. Mysle, ze tez sie ruszy i na wschodzie z S17 i S19.

~dpl1000 2009-12-01

Mowisz osskaa,ze odzialy kielecki i olsztynski to przykład dla innych,tak?po prostu tamte oddzialy oraz krakowski maja inne priorytety,na ktore moga wydac pewna pule i wiadomo bylo, ze na np S7 w Krakowie braknie kasy,bo przeciez buduja A4,zakopianke,ciagle rozbudowuja obwodnice,wyremontowali DK4,ze o mniejszych inwestycjach nie wspomne, wiec od Malopolski sie wasc odczep,a jako przykład nieudolnosci o Ty sobie mozesz podawac Mazowsze, Pomorze,Mazury i Świetorzyskie ,bo pytam sie CO ONI WYBUDOWALI? co?.pzdr

~osskaa 2009-11-30

Już dawno wiadomo, że olsztyńska i kielecka GDDKiA są najbardziej dynamiczne i najszybciej nadrabiają zapóźnienia drogowe. Dla obydwu dyrekcji S7 to sprawa priorytetowa jeżeli chodzi o rozwój regionu i w obydwu województwach siódemka zmienia się najszybciej. Mazowsze, Małopolska i Pomorze mogłoby brać przykład jak się robi S7!

~vobis 2009-11-30

Najgorszy bedize odcinek krakow-granica woj siwetokrzyskiego bo bardzo mozolnie im o idzie... jak zaczna ja robic w 2012 to bedzie dobrze ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.