mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyjątkowy rok świętokrzyskiej siódemki

Wyjątkowy rok świętokrzyskiej siódemki

Przetarg na kolejny odcinek ekspresowej drogi S7 od granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem do Skarżyska Kamiennej został ogłoszony przez kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To kolejny krok w budowie ekspresowej siódemki, będący zarazem ostatnim z warunków do spełnienia, aby w 2012 roku na trasie Kielce -Warszawa możliwa była jazda dwiema jezdniami.

Wyjątkowy rok świętokrzyskiej siódemki
Dwustopniowy przetarg na odcinek Skarżysko - granica województwa świętokrzyskiego z mazowieckim został ogłoszony 27 listopada. Do 5 stycznia 2010 będzie można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w drugim etapie postępowania przetargowego. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w przyszłym roku. Sama budowa ma potrwać około dwóch lat. Będzie ona współfinansowana z pieniędzy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Około 7,6-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Skarżysko Kamienna - granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

Przetarg na budowę nowego odcinka S7  to gwarancja dwujezdniowej ekspresowej siódemki od Chęcin do granicy województwa świętokrzyskiego z Mazowszem czyli na około 60-kilometrowym odcinku.

Przypomnijmy - miesiąc temu kielecki oddział GDDKiA ogłosił przetarg budowę ekspresowej obwodnicy Kielc w ciągu drogi S7, aktualnie trwa budowa 17-kilometrowego odcinka Skarżysko - Występa. We wrześniu oddany został do uzysku węzeł Kielce Północ.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~po 2009-12-04

Akurat jeżeli chodzi o S7 to liderem jest Mazowsze. Jeszcze przed Świętami zostanie oddany do użytku odcinek Białobrzegi-Grójec. W tamtym roku były 2 odcinki : Jedlińsk-Białobrzegi i obwodnica Grójca. Kilka lat temu zbudowano obwodnicę Białobrzegów. W sumie to będzie ponad 40 km.

~astrolog 2009-12-01

Do Vobis. Rzeczywiscie, jest problem z odcinkiem od granicy woj. Swietokrzyskiego do Krakowa. Klucz jest prosty - kasa. Jesli w centrali powiedza, mamy kase - robcie, to sie szybko spreza (vide Swietokrzyskie) ale trzeba przynzac, ze naprawde prednie dziala oddzial w Kielcach. Juz w przyszlym roku beda wyremontowane wlasciwie wszystkie drogi krajowe w swietokrzyskim, a byla prawdziwa tragedia, wierzcie mi. Najbardziej pilny i wazny odcinek od Slomnikow do Krakowa - w proszku. Choc cos tam sie jednak ostatnio zaczelo dziac. Szefostwo krakowskiego oddzialu gdaki pogania przyrodnikow i archeologow. Chyba rzad sypnie groszem. Zaoszczedzili 9 mld na przetargach i zapala swiatlo dla tej reszty S7. Mysle, ze tez sie ruszy i na wschodzie z S17 i S19.

~dpl1000 2009-12-01

Mowisz osskaa,ze odzialy kielecki i olsztynski to przykład dla innych,tak?po prostu tamte oddzialy oraz krakowski maja inne priorytety,na ktore moga wydac pewna pule i wiadomo bylo, ze na np S7 w Krakowie braknie kasy,bo przeciez buduja A4,zakopianke,ciagle rozbudowuja obwodnice,wyremontowali DK4,ze o mniejszych inwestycjach nie wspomne, wiec od Malopolski sie wasc odczep,a jako przykład nieudolnosci o Ty sobie mozesz podawac Mazowsze, Pomorze,Mazury i Świetorzyskie ,bo pytam sie CO ONI WYBUDOWALI? co?.pzdr

~osskaa 2009-11-30

Już dawno wiadomo, że olsztyńska i kielecka GDDKiA są najbardziej dynamiczne i najszybciej nadrabiają zapóźnienia drogowe. Dla obydwu dyrekcji S7 to sprawa priorytetowa jeżeli chodzi o rozwój regionu i w obydwu województwach siódemka zmienia się najszybciej. Mazowsze, Małopolska i Pomorze mogłoby brać przykład jak się robi S7!

~vobis 2009-11-30

Najgorszy bedize odcinek krakow-granica woj siwetokrzyskiego bo bardzo mozolnie im o idzie... jak zaczna ja robic w 2012 to bedzie dobrze ;/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.