mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wykonawca naprawi nierównosci na A1

Wykonawca naprawi nierównosci na A1

Nierówności w nawierzchni wykryte w czasie kontroli jakości prowadzonej przez GDDKIA na odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Zabrze Północ a Gliwice Wschód zostaną naprawione przez wykonawcę na jego koszt. Naprawa odbędzie się zgodnie z planem naprawczym, który zostanie dostarczony do Inżyniera Kontraktu.

Wykonawca naprawi nierównosci na A1
Nierówności w nawierzchni zostały stwierdzone przez laboratorium GDDKIA w Katowicach, na kilkusetmetrowym fragmencie odcinka autostrady A1, który jest budowany przez firmę Dragados. Powstały przez niewłaściwe ułożenie górnej warstwy bitumicznej – ścieralnej SMA. Po zatwierdzeniu planu naprawczego przez Inżyniera Kontraktu, wykonawca na swój koszt, naprawi źle wykonaną pracę. Nierówności nie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników drogi jednak są kolejnym przykładem na niechlujne i nierzetelne podejście niektórych wykonawców do realizacji kontraktu drogowego - podkreśla GDDKIA
 
Wykonawcy, którzy dopuszczą do powstania usterek podczas realizacji robót zobowiązywani są do ich naprawy na własny koszt. By zobligować wykonawców do dbania o jakość w czasie budowy GDDKiA wydłużyła także gwarancje na wykonywane roboty z 12 miesięcy do pięciu a nawet siedmiu lat. Ponadto zawsze, gdy w wyniku niedbałości wykonawcy dojdzie do uchybień jakości na jakimś odcinku budowanej drogi, GDDKiA żąda  wydłużenia gwarancji na tę część kontraktu. Dzięki tym działaniom liczba stwierdzanych przez laboratoria drogowe usterek maleje, ale wciąż nie jest zadowalająca. Poprawie jakości robót służyć ma także przygotowywany przez GDDKiA i publikowany co pół roku ranking wykonawców. Ma on także sprzyjać mobilizacji wykonawców do prawidłowej realizacji i zarządzania kontraktami już od pierwszego dnia.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~OJ ! 2012-10-22

NO tak jak chcecie w GDDKIA żeby się robiło za połowe ceny.Umiecie liczyć a robicie z siebie takich "ja tam nic nie wiem ,ja tam wiem tylko za ile i kiedy beeeeedzie.."Ale co będzie ?.Oto chodzi ze nie wiadomo co,albo bubel ,albo podwykonawcy bez kasy.Ja tam wole mniej a dobrze niż wiecej i do d..i wiecznie w remontach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska
Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska
Kilka tygodni temu Elon Musk obiecywał, że pierwszy, produkcyjny egzemplarz Tesli Model 3 wyjedzie z fabryki jeszcze w lipcu. Kontrowersyjny biznesmen dotrzymał słowa.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech