mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wykonawca naprawi nierównosci na A1

Wykonawca naprawi nierównosci na A1

Nierówności w nawierzchni wykryte w czasie kontroli jakości prowadzonej przez GDDKIA na odcinku autostrady A1 pomiędzy węzłami Zabrze Północ a Gliwice Wschód zostaną naprawione przez wykonawcę na jego koszt. Naprawa odbędzie się zgodnie z planem naprawczym, który zostanie dostarczony do Inżyniera Kontraktu.

Wykonawca naprawi nierównosci na A1
Nierówności w nawierzchni zostały stwierdzone przez laboratorium GDDKIA w Katowicach, na kilkusetmetrowym fragmencie odcinka autostrady A1, który jest budowany przez firmę Dragados. Powstały przez niewłaściwe ułożenie górnej warstwy bitumicznej – ścieralnej SMA. Po zatwierdzeniu planu naprawczego przez Inżyniera Kontraktu, wykonawca na swój koszt, naprawi źle wykonaną pracę. Nierówności nie wpływają na bezpieczeństwo użytkowników drogi jednak są kolejnym przykładem na niechlujne i nierzetelne podejście niektórych wykonawców do realizacji kontraktu drogowego - podkreśla GDDKIA
 
Wykonawcy, którzy dopuszczą do powstania usterek podczas realizacji robót zobowiązywani są do ich naprawy na własny koszt. By zobligować wykonawców do dbania o jakość w czasie budowy GDDKiA wydłużyła także gwarancje na wykonywane roboty z 12 miesięcy do pięciu a nawet siedmiu lat. Ponadto zawsze, gdy w wyniku niedbałości wykonawcy dojdzie do uchybień jakości na jakimś odcinku budowanej drogi, GDDKiA żąda  wydłużenia gwarancji na tę część kontraktu. Dzięki tym działaniom liczba stwierdzanych przez laboratoria drogowe usterek maleje, ale wciąż nie jest zadowalająca. Poprawie jakości robót służyć ma także przygotowywany przez GDDKiA i publikowany co pół roku ranking wykonawców. Ma on także sprzyjać mobilizacji wykonawców do prawidłowej realizacji i zarządzania kontraktami już od pierwszego dnia.
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Samochodowe centrum dowodzenia

auto motor i sport 0000-00-00

Nawigacja, odtwarzacz audio-video i zestaw głośnomówiący w jednym niezwykłym urządzeniu: AVIC-F40BT.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~OJ ! 2012-10-22

NO tak jak chcecie w GDDKIA żeby się robiło za połowe ceny.Umiecie liczyć a robicie z siebie takich "ja tam nic nie wiem ,ja tam wiem tylko za ile i kiedy beeeeedzie.."Ale co będzie ?.Oto chodzi ze nie wiadomo co,albo bubel ,albo podwykonawcy bez kasy.Ja tam wole mniej a dobrze niż wiecej i do d..i wiecznie w remontach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.