mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wykonawca zainwestuje w Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

Wykonawca zainwestuje w Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu

Aleja Wielkiej Wyspy, czyli wschodnia końcówka Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia, powstanie w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego. Procedura przetargowa ruszy z końcem roku. W grudniu zostanie wysłane zaproszenie do składania ofert. W roku 2015 trasa powinna być gotowa.

Wykonawca zainwestuje w Aleję Wielkiej Wyspy we Wrocławiu
Wschodni odcinek Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia zostanie zbudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Oznacza to, że Urząd Miejski we  Wrocławiu nie będzie inwestował w budowę własnych pieniędzy. Zrobi to wykonawca czterokilometrowego, jednojezdniowego odcinka pomiędzy ulicą Krakowską i Mickiewicza, obejmującego również mosty na Odrze i Oławie. Potem, prawdopodobnie przez parę dziesięcioleci, przedsiębiorstwo będzie odzyskiwać 400 mln zł, otrzymując gratyfikację za "dostępność przedmiotu partnerstwa".

Podobne wiadomości:

Infiti FX i Mercedes ML – porównanie

auto motor i sport 0000-00-00

Liczy się tylko status? Chcą być czymś w rodzaju samochodowego odpowiednika boksera. Już samym wyglądem mają budzić respekt. Asfaltowo-piaskowy ring tym razem ujeżdżają Mercedes ML 350 BlueTec oraz Infiniti FX30d.

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~bomyd 2012-03-23

To nic nie bydujmy i się zakorkujemy w grajdole, to Polaków ciągły pesymizm, "wszystko żle "...

~emme 2012-02-20

a jako właściciel urządzenia będzie miastu (czyt.:"nam podatnikom") dyktować ceny.. cóż WI są już tak zadłużone, że nie dostaną następnego kredytu na kolejną inwestycję, żeby spłacać banki w ratach, więc chcą płacić naszymi pieniędzmi 10xwięcej miesięcznie, żeby konsorcjum ("zaprzyjaźniona" Skanska lub "tańszy" Budimex) spłacało siebie, banki i tzw.: zarządy (emeryturka dla p. Dutkiewicza jakby się nie załapał na Warszawkę)

~Greg 2012-02-14

Jedno-jezdniowa? A może lepiej pół-jezdniowa!

~srfr 2012-02-14

@maruder: czyli miasto będzie mu to spłacać przez lata - w ratach

~maruder 2012-02-13

czyli co, będzie pobierał opłatę za przejazd tym odcinkiem, czy dostanie na wyłączność możlwiość postawienia obok stacji benzynowej bądź baru z frytkami i gyrosem ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.