mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wykonawcy autostrad na dywaniku u ministra

Wykonawcy autostrad na dywaniku u ministra

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak przeprowadza rozmowy z wykonawcami autostrad A1, A2 i A4. Celem rozmów jest omówienie bieżącej sytuacji na budowanych odcinkach autostrad, sprawy sporne i roszczenia oraz mobilizacja wykonawców do podjęcia intensywnych prac po okresie zimowym.

Wykonawcy autostrad na dywaniku u ministra
W pierwszym dniu spotkań została omówiona sytuacja na odcinku autostrady A1 między Toruniem a Strykowem. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm: SRB, PBG S.A., Poldim S.A., Johan Bunte oraz Sando Budownictwo. We wtorek odbyły się spotkania z wykonawcami A2, zaś we środę 22 lutego w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej rozmówcami ministra będą wykonawcy autostrady A4.

W spotkaniach uczestniczy także kierownictwo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Wcześniej, minister Sławomir Nowak przyznał, że kluczowe odcinki autostrad A1 i A4 nie będą gotowe na Euro 2012. Kłopoty mogą być także z zapewnieniem przejezdności na autostradzie A2 Łódź – Warszawa. Według ministra plany, które zakładały zapewnienie przejezdności autostrad A1 i A4 na czerwiec 2012 roku, od początku były niemożliwe do zrealizowania.  Opóźnienia minister tłumaczył m.in. powodziami i problemami z wykonawcami. Sławomir Nowak zapewnił, że GDDKiA będzie egzekwowała wobec nieterminowych wykonawców kary. Minister zakłada, że  A1 i A4 będą oddane do ruchu jesienią tego roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~romek 2012-02-22

to juz regułą tego rządu jest mówienie o kłoptach a nie o sukcesach Szkoda ze tak sie to układa choc wydaje sie ze budowa dróg to prosta sprawa.W erze podobju kosmosu gładzenie ziemi budowa mostów chyba nie jest wielkim wyzwaniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando