mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylot Wschodni z Kielc S74 czeka na odbiór

Wylot Wschodni z Kielc S74 czeka na odbiór

Wykonawca Wylotu Wschodniego drogi ekspresowej S74 z Kielc w kierunku Cedzyny zgłosił zakończenie robót budowlanych. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpił do działań niezbędnych do przygotowania wniosku do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczenie nowej drogi do użytkowania. Złożenie wniosku planowane jest w pierwszej dekadzie grudnia.

Wylot Wschodni z Kielc  S74 czeka na odbiór
W międzyczasie na terenie wokół inwestycji prowadzone będą prace porządkowe, roboty uzupełniające, które okazały się konieczne w trakcie inwestycji oraz te, których nie można było wykonać ze względu na tymczasową organizację ruchu w czasie trwania budowy.

Po uzyskaniu zgody na użytkowanie wydanej przez WINB nowa droga zostanie niezwłocznie oddana do ruchu.

Nowy wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny w kierunku Lublina i Rzeszowa ma blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,1 km). Przedsięwzięcie zakładało budowę węzła z tunelem w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstała również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Cedzyny. Cały wylot wschodni ma parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstała między innymi kładka dla pieszych nad kielecką ulicą Świętokrzyską, wiadukt nad drogą S74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi nr74. Odcinek miejski wylotu wschodniego realizowany był w systemie „zaprojektuj i zbuduj”, w ramach którego wyłoniony w jednym przetargu wykonawca wykonał projekt i zrealizował inwestycję. Odcinek pozamiejski był projektowany wcześniej przez biuro Transprojekt Warszawa. Przetarg na realizację inwestycji oraz zaprojektowanie odcinka miejskiego wygrało konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Spółka z o.o. z Kielc, Mosty-Łódź S.A. oraz Fardub Consulting sp. z o.o. z Kielc za kwotę blisko 285 mln złotych. Umowę z wykonawcą podpisano 24 kwietnia 2009. Budowa wylotu wschodniego z Kielc trwała 30 miesięcy i zakończyła się w terminie.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Sentenccion 2011-11-29

Brawo Fix, tylko dlaczego tyle biurokracji przy odbiorze drogi?!

~Pucio 2011-11-28

Brawo Fart!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.