mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylot Wschodni z Kielc S74 czeka na odbiór

Wylot Wschodni z Kielc S74 czeka na odbiór

Wykonawca Wylotu Wschodniego drogi ekspresowej S74 z Kielc w kierunku Cedzyny zgłosił zakończenie robót budowlanych. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpił do działań niezbędnych do przygotowania wniosku do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczenie nowej drogi do użytkowania. Złożenie wniosku planowane jest w pierwszej dekadzie grudnia.

Wylot Wschodni z Kielc  S74 czeka na odbiór
W międzyczasie na terenie wokół inwestycji prowadzone będą prace porządkowe, roboty uzupełniające, które okazały się konieczne w trakcie inwestycji oraz te, których nie można było wykonać ze względu na tymczasową organizację ruchu w czasie trwania budowy.

Po uzyskaniu zgody na użytkowanie wydanej przez WINB nowa droga zostanie niezwłocznie oddana do ruchu.

Nowy wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny w kierunku Lublina i Rzeszowa ma blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,1 km). Przedsięwzięcie zakładało budowę węzła z tunelem w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstała również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w kierunku Cedzyny. Cały wylot wschodni ma parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstała między innymi kładka dla pieszych nad kielecką ulicą Świętokrzyską, wiadukt nad drogą S74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi nr74. Odcinek miejski wylotu wschodniego realizowany był w systemie „zaprojektuj i zbuduj”, w ramach którego wyłoniony w jednym przetargu wykonawca wykonał projekt i zrealizował inwestycję. Odcinek pozamiejski był projektowany wcześniej przez biuro Transprojekt Warszawa. Przetarg na realizację inwestycji oraz zaprojektowanie odcinka miejskiego wygrało konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Spółka z o.o. z Kielc, Mosty-Łódź S.A. oraz Fardub Consulting sp. z o.o. z Kielc za kwotę blisko 285 mln złotych. Umowę z wykonawcą podpisano 24 kwietnia 2009. Budowa wylotu wschodniego z Kielc trwała 30 miesięcy i zakończyła się w terminie.

Podobne wiadomości:

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~Sentenccion 2011-11-29

Brawo Fix, tylko dlaczego tyle biurokracji przy odbiorze drogi?!

~Pucio 2011-11-28

Brawo Fart!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech