mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylot wschodni z Kielc drogi S74

Wylot wschodni z Kielc drogi S74

Od 3 października wprowadzono zmiany organizacji ruchu w związku z włączeniem nowego wylotu wschodniego drogi ekspresowej S74 z Kielc do obecnej drogi nr 74 w Cedzynie.

Wylot wschodni z Kielc drogi S74
Na czas robót związanych z koniecznością skomunikowania  nowej i obecnej trasy w obrębie ronda Cedzynie zamykane będą fragmenty połówek jezdni obecnej drogi nr 74. W tym czasie obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie około tygodnia, do momentu ułożenia wszystkich warstw nawierzchni.

Zgodnie z umową zakończenie budowy wylotu wschodniego z Kielc drogi S74 planowane jest pod koniec listopada.  Po zakończeniu prac budowlanych złożony zostanie wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o pozwolenie na użytkowanie drogi, rozpocznie się także odbiór inwestycji. Nowa trasa zostanie oddana do ruchu po uzyskaniu zezwolenia na użytkowanie - informuje GDDKiA w Kielcach.

Wschodni wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny  w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,2 km). Przedsięwzięcie zakładało budowę dwupoziomowego węzła z tunelem biegnącym w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli w ciągu drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w  kierunku Cedzyny oraz szereg dróg lokalnych stanowiących połączenie nowej trasy ekspresowej z istniejącym układem komunikacyjnym  Kielc i  gmin, na terenie których realizowana jest inwestycja.

Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstanie między innymi kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską na wysokości kieleckiego osiedla Bocianek, wiadukt nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74. Inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Kielcach kosztuje około  285 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.