mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylot wschodni z Kielc drogi S74

Wylot wschodni z Kielc drogi S74

Od 3 października wprowadzono zmiany organizacji ruchu w związku z włączeniem nowego wylotu wschodniego drogi ekspresowej S74 z Kielc do obecnej drogi nr 74 w Cedzynie.

Wylot wschodni z Kielc drogi S74
Na czas robót związanych z koniecznością skomunikowania  nowej i obecnej trasy w obrębie ronda Cedzynie zamykane będą fragmenty połówek jezdni obecnej drogi nr 74. W tym czasie obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie około tygodnia, do momentu ułożenia wszystkich warstw nawierzchni.

Zgodnie z umową zakończenie budowy wylotu wschodniego z Kielc drogi S74 planowane jest pod koniec listopada.  Po zakończeniu prac budowlanych złożony zostanie wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o pozwolenie na użytkowanie drogi, rozpocznie się także odbiór inwestycji. Nowa trasa zostanie oddana do ruchu po uzyskaniu zezwolenia na użytkowanie - informuje GDDKiA w Kielcach.

Wschodni wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny  w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,2 km). Przedsięwzięcie zakładało budowę dwupoziomowego węzła z tunelem biegnącym w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli w ciągu drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w  kierunku Cedzyny oraz szereg dróg lokalnych stanowiących połączenie nowej trasy ekspresowej z istniejącym układem komunikacyjnym  Kielc i  gmin, na terenie których realizowana jest inwestycja.

Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstanie między innymi kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską na wysokości kieleckiego osiedla Bocianek, wiadukt nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74. Inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Kielcach kosztuje około  285 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.