mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylot wschodni z Kielc drogi S74

Wylot wschodni z Kielc drogi S74

Od 3 października wprowadzono zmiany organizacji ruchu w związku z włączeniem nowego wylotu wschodniego drogi ekspresowej S74 z Kielc do obecnej drogi nr 74 w Cedzynie.

Wylot wschodni z Kielc drogi S74
Na czas robót związanych z koniecznością skomunikowania  nowej i obecnej trasy w obrębie ronda Cedzynie zamykane będą fragmenty połówek jezdni obecnej drogi nr 74. W tym czasie obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie około tygodnia, do momentu ułożenia wszystkich warstw nawierzchni.

Zgodnie z umową zakończenie budowy wylotu wschodniego z Kielc drogi S74 planowane jest pod koniec listopada.  Po zakończeniu prac budowlanych złożony zostanie wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o pozwolenie na użytkowanie drogi, rozpocznie się także odbiór inwestycji. Nowa trasa zostanie oddana do ruchu po uzyskaniu zezwolenia na użytkowanie - informuje GDDKiA w Kielcach.

Wschodni wylot drogi ekspresowej S74 z Kielc do Cedzyny  w kierunku Lublina i Rzeszowa będzie miał blisko 7 kilometrów (w granicach miasta - 2,7 km, poza granicami Kielc – 4,2 km). Przedsięwzięcie zakładało budowę dwupoziomowego węzła z tunelem biegnącym w ciągu kieleckiej ulicy Świętokrzyskiej czyli w ciągu drogi 74 pod Aleją Solidarności czyli pod drogą krajową 73. W ramach inwestycji powstanie również nowa dwujezdniowa droga będąca przedłużeniem ulicy Świętokrzyskiej w  kierunku Cedzyny oraz szereg dróg lokalnych stanowiących połączenie nowej trasy ekspresowej z istniejącym układem komunikacyjnym  Kielc i  gmin, na terenie których realizowana jest inwestycja.

Cały wylot wschodni będzie miał parametry drogi ekspresowej, dlatego nie przewidziano na tym odcinku jednopoziomowych skrzyżowań. W ramach inwestycji powstanie między innymi kładka dla pieszych nad ulicą Świętokrzyską na wysokości kieleckiego osiedla Bocianek, wiadukt nad drogą 74 łączący ulicę Żniwną z Akademią Świętokrzyską, wiadukt w ciągu drogi 74 nad drogą powiatową do Woli Kopcowej, wiadukt w ciągu drogi gminnej stanowiącej dojazd do pól nad drogą 74, most na rzece Lubrzance i rondo w Cedzynie w miejscu włączenia nowego wylotu do istniejącej drogi 74. Inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Kielcach kosztuje około  285 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.