mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylotówka Toruń - Olsztyn w przebudowie

Wylotówka Toruń - Olsztyn w przebudowie

Wraz z początkiem wiosny rozpoczyna się przebudowa ulicy Olsztyńskiej na odcinku od Szosy Lubickiej do ul. Suwalskiej w Toruniu. Celem projektu jest przebudowa odcinka długości 1,5 km do poziomu standardu odcinków sąsiednich, tym samym likwidacja "wąskiego gardła" na wylocie drogi krajowej nr 15 w kierunku Olsztyna.

Wylotówka Toruń - Olsztyn w przebudowie

W pierwszym etapie będą wykonywane prace kanalizacyjne. W związku z tym istniejący na ul. Olsztyńskiej zjazd z dwóch jezdni na jedną jezdnię o ruchu dwukierunkowym, zostanie przesunięty bliżej wjazdu (około 20 m) do Carrefoura. W kolejnych etapach drogowcy dobudują nową jezdnię, prace rozpoczną się na wysokości wjazdu do Carrefoura. Po zakończeniu tych prac, zostanie wykonana przebudowa starej jezdni. Na czas tych prac, ruch zostanie przełożony na nową jezdnię.

Przebudowa ulicy Olsztyńskiej na odcinku od ulicy Szosa Lubicka do ulicy Suwalskiej w Toruniu to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego - Transport. Umowa o dofinansowanie w wysokości 75% wartości kosztów kwalifikowanych projektu zastała podpisana na początku października 2005. Całkowite wydatki kwalifikowane projektu wynoszą ponad 18 mln zł, dofinansowanie w ramach SPOT wyniesie ponad 13,5 mln zł.

Przebudowa pozwoli na osiągnięcie wyższego poziomu spójności węzła transportowego z krajowym i europejskim systemem transportowym. Ma to znaczenie dla zwiększenia dynamiki rozwoju gospodarczego regionu i wyrównania jego szans w konkurencji z innymi regionami. Powstanie także droga rowerowa.

Przeczytaj także:

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)

Obwodnica pod nadzorem (2006-02-09)

Epokowa inwestycja w Koninie (2006-01-11)


Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Kierowcy jadący autostradą A1 przecierają oczy ze zdumienia. Oto bowiem pojawił się tam niedawno… fotoradar. Został on ustawiony na węźle Sośnica, gdzie trasa A1 łączy się z autostradą A4.