mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wylotówka z Warszawy na Nowy Dwór Maz. pół roku przed czasem

Wylotówka z Warszawy na Nowy Dwór Maz. pół roku przed czasem

Choć zakończenie prac przewidziano na czerwiec przyszłego roku, to jednak już dziś kierowcy mogą poruszać się przebudowaną drogą wojewódzką nr 631, stanowiącą wylot z Warszawy w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wylotówka z Warszawy na Nowy Dwór Maz. pół roku przed czasem
W ramach prac Skanska przebudowała fragment DW 631 na odcinku Nowy Dwór Mazowiecki - Zegrze - Nieporęt - Marki – Warszawa, od granicy węzła Zielonka z projektowaną drogą ekspresową S17 do granicy miasta Warszawa. Wykonawca przebudował również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 634 na terenie miasta Zielonki i Ząbek. Aby zachować ciągłość ruchu prace, podzielone zostały na dwa etapy.

- W pierwszym etapie wybudowaliśmy nową jezdnię zachodnią oraz przebudowaliśmy punkty kolizyjne z sieciami gazowymi, kanalizacyjnymi i elektrycznymi, wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia, tak aby zachować ruch na istniejącej jezdni – wyjaśnia Tomasz Kaliniak, Menadżer Projektu, Skanska. - W drugim etapie przebudowaliśmy istniejącą jezdnię oraz zbudowaliśmy skrzyżowanie DW 631 z DW 634 - wyjaśnia. Przed nami jedynie oznakowanie poziome grubowarstwowe, które wykonamy na wiosnę.

Dzięki poszerzeniu drogi do dwóch pasów ruchu zwiększy się zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo podróżujących. – Poprawiliśmy również widoczność i odwodnienie na drodze poprzez wycinkę drzew i krzewów dziko porastających pobocza i rowy. Aby zwiększyć komfort życia okolicznych mieszkańców, postawiliśmy ekrany akustyczne zgodnie z projektem - dodaje Menadżer Projektu.Droga wojewódzka nr 631 przebiega w północnej części obszaru Warszawy, a następnie kieruje się ku południowo-wschodnim dzielnicom stolicy. To arteria o długości około 45 km, łącząca Warszawę i Nowy Dwór Mazowiecki. Droga biegnie w województwie mazowieckim przez miejscowości: Ząbki, Zielonka, Marki, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Zegrze Południowe, Wieliszew i Poniatów. Odcinek między Zegrzem Południowym a Warszawą jest dla kierowców jedną z ważnych dróg wylotowych z Warszawy na północ i północny wschód.

Aby DW 631 w pełni spełniała swoją rolę, konieczna jest kontynuacja przebudowy tej drogi w granicach Warszawy (odcinek przez las poprzez Żołnierską i aż do ul. Marsa). Wybudowany układ drogowy zaprojektowany został z uwzględnieniem planowanego w przyszłych latach węzła na Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) w ciągu S17.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Nowy Volkswagen T-Cross z hiszpańskiej fabryki
Hiszpańskie zakłady Volkswagen Nawara będą produkować Volkswagena T-Crossa, nowego kompaktowego SUV-a niemieckiej marki. Poinformował o tym kilka dni temu dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena.