mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wymagająca obwodnica Ełku

Wymagająca obwodnica Ełku

Budowa obwodnicy Ełku na drodze nr 65 (warmińsko-mazurskie) wymaga cierpliwości kierowców i mieszkańców. Będą duże utrudnienia ruchu. Za to później - bezkolizyjny przejazd. Droga będzie na sporym odcinku miała dwie jezdnie.

Wymagająca obwodnica Ełku
ykonawca wyremontuje także m.in. ulice Kajki i 11 Listopada. - Na Kajki już są prowadzone roboty drogowe, trwa ustawianie krawężników i budowa kanalizacji deszczowej - informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

W godzinach szczytu tworzą się tam duże korki. Kierowcy mają problemy z włączeniem się do ruchu. Wkrótce ruszą też prace na 11 Listopada. Tam też kierowcy mogą spodziewać się podobnych utrudnień.
Jednak największe korki tworzą się na trasie Ełk-Olecko w pobliżu ogródków działkowych. W tym miejscu znajduje się wyjazd z budowy. Ruchem sterują tam robotnicy i co kilkanaście minut zatrzymują auta, żeby przepuścić maszyny.

Generalnie wyjazd z Ełku w kierunku Olecka albo Olsztyna będzie wymagał sporo cierpliwości. Jadący do Olsztyna postoją na światłach w okolicach przesmyku między jeziorami Ełckie i Sunowo. A kierowcy wybierający się w stronę Olecka będą musieli przejechać objazdem przez osiedle Konieczki, a potem gruntową drogą wzdłuż ogródków działkowych i torów.

Ważnym elementem ełckiej obwodnicy będą wiadukty, które umożliwią bezkolizyjny przejazd nad albo pod skrzyżowaniami.

Ruszyła już budowa pierwszego wiaduktu na ul. Kolonia. Wkrótce rozpoczną się prace przy moście na przesmyku między jeziorami Ełckie i Sunowo. Jezdnia zostanie zwężona, a ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Wkrótce rozpocznie się budowa wiaduktu nad torami kolejowymi na ul. Kajki.

- Samochody pojadą ulicami Witosa i Bora Komorowskiego, następnie krótkim odcinkiem ul. Kolonia w kierunku ogródków działkowych i dalej drogą gruntową wzdłuż działek. Na drogę na Olecko wyjadą już za przejazdem kolejowym - informuje Karol Głębocki. Rzecznik zapewnia że, wykonawca obwodnicy odpowiednio przygotuje drogę, aby pojazdy bez problemu mogły po niej jeździć w obu kierunkach.

Utrudnienia

  • ul. 11 Listopada - wkrótce ruszy budowa kanalizacji. Ruchem będą sterowali robotnicy.
  • ul. Kajki - trwają roboty drogowe i budowa kanalizacji. Ruchem sterują robotnicy.
  • droga nr 65 Ełk-Olecko - na wysokości ogródków działkowych wprowadzono ograniczenie prędkości, a ruchem sterują robotnicy
  • droga nr 65 Ełk-Olecko - w czerwcu zamknięty zostanie przejazd kolejowy. Ruch będzie odbywał się objazdem przez os. Konieczki.
  • droga nr 16 Ełk-Orzysz - od połowy kwietnia zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

BMW serii 6 – debiut wersji coupe (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando