mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wymiany w kujawsko-pomorskim

Wymiany w kujawsko-pomorskim

Przejęcie drogi wojewódzkiej numer 550 w granicach miasta w zamian za przejęcie przez samorządową administrację regionu miejskiej obwodnicy i środki z budżetu województwa na modernizacją chełmińskiego odcinka 550-tki – to propozycja dla władz Chełmna i powiatu chełmińskiego, złożona przez Urząd Marszałkowski wojewodztwa kujawsko-pomorskiego. Podobne rozwiązanie zastosowalne było wcześniej w przypadku Wąbrzeźna.

Wymiany w kujawsko-pomorskim
Samorząd Wąbrzeźna jest pierwszym w regionie, który zdecydował się przejąć drogi wojewódzkie w granicach miasta. Miejska gmina administruje nimi od 1 stycznia. W zamian samorząd województwa przejął wąbrzeską obwodnicę. Stosowne uchwały w tej sprawie podjęły sejmik województwa i Rada Miejska w Wąbrzeźnie. W porozumieniu w tej sprawie między zarządem województwa i magistratem zagwarantowano też przekazanie lokalnym władzom środków z budżetu województwa na modernizację tras. Wartość subwencji to 7,7 mln złotych w ciągu dwóch lat (2012 i 2013).

- 23 marca wstępną propozycję w tej sprawie złożyliśmy władzom Chełmna oraz władzom powiatu chełmińskiego, który administruje chełmińską obwodnicą. Oferta sprowadza się do przejęcia przez magistrat drogi wojewódzkiej numer 550 w granicach miasta, przejęcia przez samorząd województwa należącej do starostwa obwodnicy oraz zagwarantowania miastu środków na modernizację ulic w przebiegu 550-tki  – informuje Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

O możliwość przejęcia dróg wojewódzkich w granicach miasta zabiega obecnie Kcynia w powiecie nakielskim. Rozmowy na ten temat trwają.

Podobne wiadomości:

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross