Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wymiany w kujawsko-pomorskim

Wymiany w kujawsko-pomorskim

Przejęcie drogi wojewódzkiej numer 550 w granicach miasta w zamian za przejęcie przez samorządową administrację regionu miejskiej obwodnicy i środki z budżetu województwa na modernizacją chełmińskiego odcinka 550-tki – to propozycja dla władz Chełmna i powiatu chełmińskiego, złożona przez Urząd Marszałkowski wojewodztwa kujawsko-pomorskiego. Podobne rozwiązanie zastosowalne było wcześniej w przypadku Wąbrzeźna.

Wymiany w kujawsko-pomorskim
Samorząd Wąbrzeźna jest pierwszym w regionie, który zdecydował się przejąć drogi wojewódzkie w granicach miasta. Miejska gmina administruje nimi od 1 stycznia. W zamian samorząd województwa przejął wąbrzeską obwodnicę. Stosowne uchwały w tej sprawie podjęły sejmik województwa i Rada Miejska w Wąbrzeźnie. W porozumieniu w tej sprawie między zarządem województwa i magistratem zagwarantowano też przekazanie lokalnym władzom środków z budżetu województwa na modernizację tras. Wartość subwencji to 7,7 mln złotych w ciągu dwóch lat (2012 i 2013).

- 23 marca wstępną propozycję w tej sprawie złożyliśmy władzom Chełmna oraz władzom powiatu chełmińskiego, który administruje chełmińską obwodnicą. Oferta sprowadza się do przejęcia przez magistrat drogi wojewódzkiej numer 550 w granicach miasta, przejęcia przez samorząd województwa należącej do starostwa obwodnicy oraz zagwarantowania miastu środków na modernizację ulic w przebiegu 550-tki  – informuje Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

O możliwość przejęcia dróg wojewódzkich w granicach miasta zabiega obecnie Kcynia w powiecie nakielskim. Rozmowy na ten temat trwają.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj