mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wymiany w kujawsko-pomorskim

Wymiany w kujawsko-pomorskim

Przejęcie drogi wojewódzkiej numer 550 w granicach miasta w zamian za przejęcie przez samorządową administrację regionu miejskiej obwodnicy i środki z budżetu województwa na modernizacją chełmińskiego odcinka 550-tki – to propozycja dla władz Chełmna i powiatu chełmińskiego, złożona przez Urząd Marszałkowski wojewodztwa kujawsko-pomorskiego. Podobne rozwiązanie zastosowalne było wcześniej w przypadku Wąbrzeźna.

Wymiany w kujawsko-pomorskim
Samorząd Wąbrzeźna jest pierwszym w regionie, który zdecydował się przejąć drogi wojewódzkie w granicach miasta. Miejska gmina administruje nimi od 1 stycznia. W zamian samorząd województwa przejął wąbrzeską obwodnicę. Stosowne uchwały w tej sprawie podjęły sejmik województwa i Rada Miejska w Wąbrzeźnie. W porozumieniu w tej sprawie między zarządem województwa i magistratem zagwarantowano też przekazanie lokalnym władzom środków z budżetu województwa na modernizację tras. Wartość subwencji to 7,7 mln złotych w ciągu dwóch lat (2012 i 2013).

- 23 marca wstępną propozycję w tej sprawie złożyliśmy władzom Chełmna oraz władzom powiatu chełmińskiego, który administruje chełmińską obwodnicą. Oferta sprowadza się do przejęcia przez magistrat drogi wojewódzkiej numer 550 w granicach miasta, przejęcia przez samorząd województwa należącej do starostwa obwodnicy oraz zagwarantowania miastu środków na modernizację ulic w przebiegu 550-tki  – informuje Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

O możliwość przejęcia dróg wojewódzkich w granicach miasta zabiega obecnie Kcynia w powiecie nakielskim. Rozmowy na ten temat trwają.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.