mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują DW 534

Wyremontują DW 534

Już niedługo rozpoczną się prace związane z modernizacją ponad 48 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 534 pomiędzy Grudziądzem i Rypinem. Inwestycja będzie kosztować ponad 91 mln zł. Prace powinny zakończyć się jesienią 2010 roku.

Wyremontują DW 534
Modernizacja ponad 48 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 534 ma usprawnić komunikację pomiędzy autostradą A1 i drogą ekspresową S10 w północno - wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Trasa pomiędzy Grudziądzem i Rypinem, biegnąca przez Radzyń Chełmiński, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, zostanie poszerzona i wzmocniona. Przebudowane zostaną pobocza, zjazdy, zatoki autobusowe oraz sieć melioracyjna odwadniająca jezdnię.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego, które wygrało przetarg na realizację inwestycji. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy podpisał umowę z firmą już w styczniu bieżącego roku oraz przekazał wykonawcy plac budowy. Prace budowlane ruszą tak szybko, jak tylko pogoda na to pozwoli. Efekty remontu kierowcy odczują jeszcze w tym roku. Termin zakończenia robót zaplanowano na 31 października 2010 roku.

Jest to już druga inwestycja drogowa współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007 – 2013. Znajduje się ona w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łączna wartość tego zadania to ponad 91,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 49,7 mln zł, a pozostałe pieniądze będą pochodzić z budżetu województwa.

Znacząca poprawa infrastruktury komunikacyjnej to jeden z podstawowych priorytetów obecnego zarządu województwa. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w podziale środków RPO i tegorocznym budżecie województwa, jak i w zabiegach o uwzględnienie przez rząd postulatów o właściwe skomunikowanie Kujaw i Pomorza z autostradą A1. Dzięki temu już wkrótce region będzie mógł jeszcze lepiej wykorzystywać swoje położenie w centrum kraju.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Alfista 2009-02-17

Dokładnie! Cała trasa ma 81km, a oni piszą o 48km. KTÓRYCH 48km? Osobiście mam nadzieje, że chodzi o odcinek Rypin-Wąbrzeźno...

~Zyga 2009-02-17

W artykule brakuje informacji KTÓRE odcinki DW 534 będą modernizowane. Szkoda :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
13 tys. km Nissanem Leaf – Marek Kamiński na mecie
13 tys. km Nissanem Leaf – Marek Kamiński na mecie
Blisko 13 tysięcy kilometrów podróży przez 8 krajów, w tym przejazd przez Syberię i pustynię Gobi. A to wszystko bez wyemitowania do atmosfery ani grama CO2. Marek Kamiński za kierownicą Nissana LEAF zrealizował swój cel i dojechał do Japonii.