mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują DW 754?

Wyremontują DW 754?

Świętokrzyska gmina Bałtów, przez której tereny przebiega droga wojewódzka nr 754, wystąpiła z wnioskiem o remont trasy. Cały 41 km odcinek drogi z Ostrowca Świętokrzyskiego, do Solca nad Wisłą według planów ma być modernizowany w latach 2010 – 2011.

Wyremontują DW 754?
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego poinformował o spotkaniu wicemarszałka województwa Zdzisława Wrzałki z Wojciechem Płazą, dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Rozmowa dotyczyła możliwości ewentualnej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 754. Z wnioskiem o remont tej trasy zwróciła się gmina Bałtów, gdyż jest to dla niej bardzo ważny szlak komunikacyjny. Rozmowy na ten temat prowadzone były już w połowie ubiegłego roku (dyskutowano o remoncie odcinka Ostrowiec Świętokrzyski – Bałtów).

Temat modernizacji całej drogi z Ostrowca Świętokrzyskiego, do Solca nad Wisłą był natomiast poruszany w listopadzie ubiegłego roku. Rozmawiano wtedy o porozumieniu w sprawie źródła finansowania projektu (inwestycja będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej). Projekt budowlany ma powstać do 30 czerwca 2009 roku co pozwoli na modernizację całej trasy w latach 2010-2011. Droga po remoncie ma mieć wzmocnioną (115 kN na oś) i poszerzoną (7m) nawierzchnię, co pozwoli uzyskać parametry drogi klasy G.

Wniosek gminy Bałtów to nie jedyne działania związane z tą drogą. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich pod koniec kwietnia bieżącego roku rozstrzygnął przetarg na remont 1,5 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 754 w miejscowości Rudka. Wykonawcą prac będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.