mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują drogę do Koszalina

Wyremontują drogę do Koszalina

Wznowiono prace drogowe na odcinku DW167 Koszalin - do skrzyżowania z drogą nr 168 czyli do zjazdu na Zegrze Pomorskie. Kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu.

Wyremontują drogę do Koszalina
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 167 znajduje się na liście inwestycji Regionalnego Programu Operacyjnego woj. zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Projekt przewiduje przebudowę ponad 12-kilometrowego odcinka DW168 od Koszalina przez Konikowo, Świeszyno, Strzekęcino i Niedalino do drogi nr 168.

Na odcinku tym położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną ścieżki rowerowe, chodniki, nowe zatoki autobusowe, elementy uspokojenia ruchu a na terenach zabudowanych kanalizacja deszczowa. W Niedalinie zostanie wyremontowany most na rzece Radew a w Świeszynie powstanie pętla autobusowa.

Zgodnie z planem, wykonawca tej inwestycji - firma Skanska, ma zakończyć prace do 15 listopada tego toku.

Mieszkańcy, którzy będą chcieli dostać się do Koszalina, rozważyli korzystanie z alternatywnych połączeń drogami powiatowymi i gminnymi – przez Mierzym i Cewlino do drogi krajowej nr 11 lub od strony zachodniej przez Giezkowo i Niekłonice - informuje Zachodniopomorski ZDW.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport