mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują drogę do Koszalina

Wyremontują drogę do Koszalina

Wznowiono prace drogowe na odcinku DW167 Koszalin - do skrzyżowania z drogą nr 168 czyli do zjazdu na Zegrze Pomorskie. Kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu.

Wyremontują drogę do Koszalina
Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 167 znajduje się na liście inwestycji Regionalnego Programu Operacyjnego woj. zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Projekt przewiduje przebudowę ponad 12-kilometrowego odcinka DW168 od Koszalina przez Konikowo, Świeszyno, Strzekęcino i Niedalino do drogi nr 168.

Na odcinku tym położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną ścieżki rowerowe, chodniki, nowe zatoki autobusowe, elementy uspokojenia ruchu a na terenach zabudowanych kanalizacja deszczowa. W Niedalinie zostanie wyremontowany most na rzece Radew a w Świeszynie powstanie pętla autobusowa.

Zgodnie z planem, wykonawca tej inwestycji - firma Skanska, ma zakończyć prace do 15 listopada tego toku.

Mieszkańcy, którzy będą chcieli dostać się do Koszalina, rozważyli korzystanie z alternatywnych połączeń drogami powiatowymi i gminnymi – przez Mierzym i Cewlino do drogi krajowej nr 11 lub od strony zachodniej przez Giezkowo i Niekłonice - informuje Zachodniopomorski ZDW.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.