mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują drogi w zachodniopomorskim

Wyremontują drogi w zachodniopomorskim

Polskie drogi to nie tylko nowe odcinki autostrad i dróg ekspresowych czy nowe obwodnice. To tysiące kilometrów istniejących dróg o niższych parametrach. W województwie zachodniopomorskim właśnie ruszyły przetargi na remonty dróg krajowych.

Wyremontują drogi w zachodniopomorskim
Nowa nawierzchnia zostanie wykonana na przebiegu dróg krajowych nr 26 i 31 w Chojnie (łącznie 4 km), DK nr 20 na odcinku Gwda Mała - Biały Bór (dł. 6,6 km), DK nr 25 na odcinku Porost - Biały Bór (dł. 7,8 km). Oprócz remontów nawierzchni powstanie również nowa kanalizacja deszczowa w Mirosławcu na DK nr 10 i Siemczynie na DK nr 20. Powyższe roboty obejmą łącznie 20 kilometrów dróg krajowych, ich realizacja zakończy się do końca listopada tego roku.

Nawierzchnia wszystkich remontowanych odcinków jest obecnie w złym stanie występują na niej koleiny i spękania. Roboty na odcinkach DK nr 20 i DK nr 25 w rejonie Białego Boru będą obejmowały sfrezowanie istniejącej nawierzchni i wykonanie nowych warstw bitumicznych. Przy wjeździe do Białego Boru od stronnych Szczecinka powstanie chodnik na odcinku 260 metrów, a przy skrzyżowaniu do miejscowości Białka zatoka autobusowa. Na DK nr 25 powstaną chodniki stanowiące dojścia do zatok autobusowych. Podczas remontu w Chojnie zostanie zastosowana siatka z włókien szklano – węglowych, która wzmocni nawierzchnię. Zostanie wykonana zatoka autobusowa, wyremontowane chodniki, wyregulowane studzienki i wpusty kanalizacyjne. W Mirosławcu na DK nr 10 na odcinku 1,45 kilometra powstanie nowa kanalizacja deszczowa, po jej wybudowaniu istniejąca nawierzchnia zostanie odtworzona. Następnie na całej szerokości jezdni będzie wykonana nowa warstwa ścieralna. Podobny zakres prac zostanie zrealizowany w miejscowości Siemczyno na DK nr 20.


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Jotgie 2015-04-14

A co z drogami wojewódzkimi, które w tym województwie są wręcz tragiczne!nOstatnio wybrałem się do Świnoujścia trasą Ode mnie z domu => Wałcz => Czaplinek => Złocieniec= Drawsko => Płoty => Do S3 i spowrotem podobnie, lecz z Płotów przez Świdwin i Szczecinek. Żadna z tych tras nie odpowiada nawet podstawowym standardom z wyjątkiem naprawdę krótkich odcinków! W tym województwie stan dróg wojewódzkich jest conajmniej 20 lat z tyłu za Wielkopolską czy Kujawsko-Pomorkim!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.