mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyremontują nadmorskie drogi

Wyremontują nadmorskie drogi

- Odcinek drogi krajowej nr 23 Pszczelnik- Sarbinowo jest jednym z czternastu, które szczeciński oddział planuje wyremontować w tym roku. Będą to odcinki dróg nr 3, 10, 11, 20, 23, 26, 31 i 37, łącznie długości 43 kilometrów - informuje Mateusz Grzeszczuk, specjalista do spraw komunikacji szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oferty w przetargu na roboty remontowe odcinka DK23 Pszczelnik - Sarbinowo (zachodnio-pomorskie) już otwarte. Prace mają zakończyć się przed końcem sierpnia tego roku.

Wyremontują nadmorskie drogi
Dróg wymagających remontu jest więcej, ale pieniędzy wystarczy za najpilniejszych potrzeb. Na przykład w okolicach Szczecinka. Tam drogowcy skoncentrują się remoncie krajowej 20. Pieniędzy powinno wystarczyć także na naprawę najbardziej dziurawego odcinka obwodnicy i ronda koło cmentarza

Rejon Dróg Krajowych w Szczecinku administruje odcinkami tras krajowych nr 11 i 20 przecinającymi południowo-wschodnią część województwa. Obecnie układany jest fragment chodnika przy obwodnicy od ulicy Wiśniowej do Armii Krajowej. Później na „dwudziestce" remontowane będą trzy odcinki o łącznej długości około 8 kilometrów: fragment trasy od Sitna do Jelenina, a także Marcelin - Gwda Wielka oraz za Gwdą w kierunku na Biały Bór. To jedne z najbardziej sfatygowanych odcinków tej ważnej w tym regionie drogi. Remont obejmie frezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowych warstw masy bitumicznej. Wykonane zostanie także pobocze.

W samym Szczecinku w ostatnich latach całkowicie wyremontowano ulicę Szczecińską i Gdańską oraz ronda zbudowane na obwodnicy wspólnie z miastem i powiatem. Jest też nowy dywanik asfaltowy na półtorakilometrowym kawałku obwodnicy od Tesco do rzeczki Niezdobnej. Teraz kolej na fragment od rzeczki do ronda przy ulicy Lipowej i Słupskiej oraz samo rondo.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech