mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki

Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki

1 kwietnia 2010 roku GDDKiA ogłosiła przetarg na kontynuację budowy autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach. Autostrada będzie gotowa przed Turniejem Finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 – zapewnia GDDKiA. Nowy wykonawca będzie musiał dokończyć budowę ponad 18 km odcinka autostrady w ciągu 18 miesięcy.

Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki
Ten 18,3-kilometrowy odcinek autostrady A1 pierwotnie miała wybudować firma Alpine Bau w terminie do sierpnia 2010 roku, jednakże w grudniu 2009 roku GDDKA wypowiedziała kontrakt z uwagi na niewielkie zaawansowanie robót prowadzonych przez wykonawcę.

Wykonawcy chcący startować w przetargu muszą się liczyć z dużym tempem prac przetargowych i szybko przygotowywać oferty. Przetarg prowadzony jest w ograniczonej procedurze przyspieszonej. Termin składania wniosków w przetargu mija 19 kwietnia br. Do składania ofert cenowych w II etapie przetargu, który planowany jest na przełom czerwca i lipca br. zaproszonych zostanie maksimum 20 potencjalnych wykonawców. Zawarcie umowy przewiduje się w III kwartale 2010 roku – informuje GDDKiA.

Toczący się spór z firmą Alpine Bau nie jest przeszkodą dla sprawnej i terminowej realizacji inwestycji. Także w najbliższych dniach Oddział GDDKiA w Katowicach ogłosi przetarg na nadzór inwestorski nad tą inwestycją, którego głównym zadaniem będzie doprowadzenie do zakończenia budowy tego odcinka autostrady zgodnie z warunkami kontraktu w terminie przewidzianym w umowie – dodają drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~bser 2010-04-09

I tak nie dadza rady bo się buduje w systemie 24-godzinnym na okrągło światek piątek i niedziela ale co by robiła PIP no i wszem obecne związki zawodowe a nie w systemie biurowym od od 7 do 15 lub 16-tej

~realista 2010-04-06

i tak nikt jeszcze nie pisnął o moście na Odrze, więc nie pomkniemy do Czech gotową autostradą tylko trzeba się będzie pałować wąskimi dróżkami z Gorzyczek przez Chałupki i dopiero na czeską D1 dalej.... ech, planowanie całości to coś, co u nas nie istnieje...

~pasażer 2010-04-06

zobaczymy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.