mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki

Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki

1 kwietnia 2010 roku GDDKiA ogłosiła przetarg na kontynuację budowy autostrady płatnej A1 odcinek od węzła Świerklany (bez węzła) do granicy Państwa z Republiką Czeską w Gorzyczkach. Autostrada będzie gotowa przed Turniejem Finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012 – zapewnia GDDKiA. Nowy wykonawca będzie musiał dokończyć budowę ponad 18 km odcinka autostrady w ciągu 18 miesięcy.

Wyścig z czasem na A1 Świerklany - Gorzyczki
Ten 18,3-kilometrowy odcinek autostrady A1 pierwotnie miała wybudować firma Alpine Bau w terminie do sierpnia 2010 roku, jednakże w grudniu 2009 roku GDDKA wypowiedziała kontrakt z uwagi na niewielkie zaawansowanie robót prowadzonych przez wykonawcę.

Wykonawcy chcący startować w przetargu muszą się liczyć z dużym tempem prac przetargowych i szybko przygotowywać oferty. Przetarg prowadzony jest w ograniczonej procedurze przyspieszonej. Termin składania wniosków w przetargu mija 19 kwietnia br. Do składania ofert cenowych w II etapie przetargu, który planowany jest na przełom czerwca i lipca br. zaproszonych zostanie maksimum 20 potencjalnych wykonawców. Zawarcie umowy przewiduje się w III kwartale 2010 roku – informuje GDDKiA.

Toczący się spór z firmą Alpine Bau nie jest przeszkodą dla sprawnej i terminowej realizacji inwestycji. Także w najbliższych dniach Oddział GDDKiA w Katowicach ogłosi przetarg na nadzór inwestorski nad tą inwestycją, którego głównym zadaniem będzie doprowadzenie do zakończenia budowy tego odcinka autostrady zgodnie z warunkami kontraktu w terminie przewidzianym w umowie – dodają drogowcy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~bser 2010-04-09

I tak nie dadza rady bo się buduje w systemie 24-godzinnym na okrągło światek piątek i niedziela ale co by robiła PIP no i wszem obecne związki zawodowe a nie w systemie biurowym od od 7 do 15 lub 16-tej

~realista 2010-04-06

i tak nikt jeszcze nie pisnął o moście na Odrze, więc nie pomkniemy do Czech gotową autostradą tylko trzeba się będzie pałować wąskimi dróżkami z Gorzyczek przez Chałupki i dopiero na czeską D1 dalej.... ech, planowanie całości to coś, co u nas nie istnieje...

~pasażer 2010-04-06

zobaczymy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando