mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyścig z czasem południowej obwodnicy Warszawy

Wyścig z czasem południowej obwodnicy Warszawy

Pojawiła się szansa, że przed mistrzostwami Europy pojedziemy kluczowym odcinkiem południowej obwodnicy Warszawy – drogą ekspresową S2.  Chodzi o dziesięciokilometrowy odcinek trasy ekspresowej, która ma połączyć prowadzącą z Łodzi autostradę A2 z lotniskiem na Okęciu.

Wyścig z czasem południowej obwodnicy Warszawy
Arteria przejdzie skrajem Ursusa i Włoch. Dzięki niej będzie można zjechać z autostrady w stronę południowych dzielnic Warszawy. Jeśli nie powstałaby równocześnie z trasą A2, kierowcy musieliby korzystać tylko ze zjazdu przez Bemowo do Trasy AK, który ma być ukończony pod koniec tego roku. Dlatego budowa południowej obwodnicy jest bardzo pilna. Tyle że po fiasku pierwszego przetargu na jej wykonawcę wielu kierowców przestało wierzyć, że powstanie ona szybko.

Jest jednak szansa. W siedzibie mazowieckiego oddziału GDDKiA otwarto w środę (10 lutego) oferty w powtórzonym przetargu. Zgłosiło się siedem konsorcjów. Większość firm za roboty chce mniej, niż spodziewali się drogowcy. Najkorzystniejszą ofertę z ceną 908 mln zł złożyło przedsiębiorstwo Bilfinger Berger. To aż 440 mln zł mniej, niż zakładał kosztorys. W dodatku Bilfinger Berger, podobnie jak i inne startujące w przetargu firmy, godzi się na niezwykle wyśrubowane terminy zakończenia robót. Trasa ma być gotowa w sierpniu 2012 roku, ale przejezdna tuż przed rozgrywkami Euro czyli pod koniec maja 2012. Przyszły wykonawca będzie miał do wybudowania 2 jezdnie o 3 pasach ruchu, 3 węzły drogowe, 27 wiaduktów, tunel kolejowy oraz kładkę dla pieszych.

Wybór wykonawcy nastąpi w ciągu kilku tygodni. Pierwsze prace zaczęłyby się w czerwcu. Trasę uda się wybudować w zakładanym terminie pod pewnymi warunkami. Po pierwsze, trzeba rozwiązać wszelkie problemy z działkami; nie został do końca rozwiązany problem dwóch domów komunalnych - w Ursusie i we Włochach. Nadal nie ma także pozwolenia na budowę trasy. Dopiero pod koniec marca w urzędzie wojewódzkim odbędzie się dyskusja w tej sprawie z zainteresowanymi mieszkańcami. Potem wojewoda będzie musiał wydać błyskawicznie niezbędne decyzje.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Smok 2010-02-16

Do Marka: firma może solidna ale nasze urzędaki sprowadzą ją do parteru: najpierw odwleką decyzję o pozwoleniu na budowę do końca, potem nie przesiedlą na czas tych komunalnych, a na koniec okaże się, że w dokumentacji sporządzonej przez urzędaków są liczne błędy, np trzeba dobudować jeszcze z 5 wiaduktów, najlepiej za darmo. Następnie gdy się okaże że firma nie zdąży to ukarzą ją za opóźnienia i rozwiążą umowę, rozpiszą przetarg i napiszą że nowy wykonawca ma to zbudować w 4 miesiące, a co, jak zechce to się postara. Ale nawet gdy ją już wybuduje to urzędaki nie odbiorą na czas, bo wybory i trzeba czekać. Będą to wybory w 2015.

~Max 2010-02-12

Z obwodnicą Grójca to przesada kilka razy zamykana do poprawki i woda stojąca po deszczu na jednym z zakrętów do Radomia To żenada

aaa 2010-02-12

Oby się udało.

~rysiek ochódzki 2010-02-12

porządnie i sprawnie zrobili między innymi obwodnicę Grójca, myślę że można tej firmie powierzyć to zadanie

~Marek. 2010-02-12

Kiedyś pracowałem w tej firmie w Hamburgu. Wielka solidna firma.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zadebiutuje elektryzująca premiera Skody. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, a do tego posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.