mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wysokie ceny za S3

Wysokie ceny za S3

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę II odcinka drogi ekspresowej S-3 od węzła „Pyrzyce” (bez węzła) do węzła „Myślibórz”. Złożone oferty znacznie przewyższają kosztorys GDDKiA.

Ceny proponowane przez trzy konsorcja firm polskich i zagranicznych kształtują się od ponad 688,6 mln zł do ponad 829,4 mln zł i znacznie przewyżają budżet proponowany przez GDDKiA. Na budowę odcinka nowej trasy S3 o długości 26,7 km, GDDKiA zamierza przeznaczyć ponad 560,5 mln złotych brutto. Kwota ta nie zawiera 20% na zamówienia uzupełniające. Teraz GDDKiA zaakceptuje wyższe oferty bądź będzie musiała rozpocząć kolejne postępowanie przetargowe.

GDDKiA zakłada, że realizacja zadania zajmie 24 miesiące od daty rozpoczęcia robót. W ramach inwestycji wykonawca zajmie się m.in budową dwujezdniowego odcinka drogi o długości 26,7 km, budową jednego węzła dwupoziomowego: „Myślibórz”, budową 22 obiektów inżynierskich w tym 7 wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej i 15 nad drogą ekspresową.


Przeczytaj także:

Zbudują trasę S3 Szczecin-Pyrzyce (2007-07-13)

 


Podobne wiadomości:

Zbudują trasę S3 Szczecin-Pyrzyce

Zbudują trasę S3 Szczecin-Pyrzyce

Polskie drogi 2007-07-13

Komentuj:

~faxik 2007-07-18

Nie można było zbudować wcześniej bo nie było pieniędzy z UE. Proste i logiczne.

~Dariusz B. 2007-07-17

Trzeba bylo dawno budowac drogi kiedy bylo znacznie taniej. Byl material i ludzie. Zmarnowany czas i pieniadz.

~Roman z Bydgoszczy 2007-07-16

Od kiedy będą mogły budować drogi w Polsce firmy z Chin?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.