mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wysokie oferty na przebudowę S7 Grójec - Białobrzegi, drogi ekspresowe

Wysokie oferty na przebudowę S7 Grójec - Białobrzegi, drogi ekspresowe

Otwarto oferty w przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Grójec-Białobrzegi. Długość odcinka to 17 km, a kwota jaką GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji wynosi 460 mln złotych. Tymczasem najniższa ze złożonych ofert wynosi ponad 494 mln zł. To już trzecia próba wyłonienia wykonawcy prac.

Wysokie oferty na przebudowę S7 Grójec - Białobrzegi, drogi ekspresowe

W sumie wpłynęło dziewięć ofert, z czego tylko jedna od konsorcjum firm „DROGBUD” Podkarpacki Holding Budowy Dróg i Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” była poniżej 500 mln zł. Najwyższa oferta wynosiła ponad 597 mln zł czyli o 137 mln zł więcej niż planowany budżet GDDKiA. Przypomnijmy, w poprzednim przetargu najniższa oferta złożona opiewała na niecałe 512,5 mln zł.

Nawet jeżeli teraz GDDKiA zaakceptuje wyższe oferty i uda się wyłonić wykonawcę to prace rozpoczną się później niż planowano. Jednak jak zapowiadała wcześniej GDDKiA kierowcy przebudowanym odcinkiem powinni pojechać w 2009 roku.

Przebudowa do parametrów drogi ekspresowej obejmuje rozbudowę i modernizację istniejącej drogi krajowej nr 7 i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej poprzez dobudowę drugiej jezdni po stronie zachodniej, budowę węzłów drogowych i dróg dojazdowych. Wśród wykonanych prac znajdzie się też budowa 6 wiaduktów drogowych, budowa 9 mostów drogowych.

Przeczytaj także:

Grójec-Białobrzegi: przetarg przesunięty (2007-02-23)

 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~alco 2007-03-22

w Polsce to tylko pić wódkę potrafią, kraść, bić i narzekać. No i zapomniałem piersi są do wyciągania reki po kasę z unii jak żebraki. No ale czego można się było spodziewać po rządach postkomunistów z SLD.

~Mazi 2007-03-22

A milcz polska smierdzi polskie drogi sa tak beznadziejne ze plakac sie chce !! popatrzcie na czechy czy rumunie alb obulgarie oni maja juz lepsze od nas , wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!!!!!!!!

~MtM 2007-03-22

Te 17 km za 494 zł daje miliard dolarów za 100 km, to tylko o 20% mniej niż budowa odcinka autostrady Stryków Konin. Zwyżka kosztów w ciągu roku nie uzasadnia takich dysproporcji. Podnoszenie standartów do drogi ekspresowej służy (jak wielokrotnie mogłem się już przekonać) do napychania kasy zaprzyjaźnionym firmom. Należy unikać fragmentarycznego poprawiania dróg tylko skupić się na nowych autostradach i drogach ekspresowych, w przeciwnym wypadku całość funduszy zostanie utopiona w lokalnych bagnach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.