mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu

Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu

4 sierpnia oficjalnie rozpoczęto „Budowę Trasy Średnicowej Etap II od ul. Droga Łąkowa do ul. Południowej” w Grudziądzu. Pierwszą łopatę wbito uroczyście u zbiegu ulic Hallera i Al. Solidarności w miejscu, gdzie powstanie wiadukt.  Koszt budowy II etapu Trasy Średnicowej to ponad  48 mln zł. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy, czyli pod koniec września 2011 r.

Wystartował II Etap budowy Trasy Średnicowej w Grudziądu
- Dziś rozpoczynamy realizację bardzo ważnej dla Grudziądza inwestycji drogowej, która w przyszłości pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy, który  obecnie śladem drogi krajowej nr 55 przebiega w bezpośrednim sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych. Cieszę się, że mogę osobiście spotkać się z przedstawicielami konsorcjum, które wygrało przetarg na realizację inwestycji oraz podwykonawców i życzyć, by wszystkie prace były realizowane zgodnie z harmonogramem – powiedział prezydent Grudziądza Robert Malinowski.  
   
W ramach budowy II etapu Trasy Średnicowej powstanie odcinek o długości ok. 4,3 km drogi dwujezdniowej klasy G oraz wiadukt nad drogą wojewódzką nr 534 - ul. Hallera. Z kolei etap III pozwoli połączyć węzeł Grudziądz autostrady A1 z drogą krajową nr 55. Przedmiotem inwestycji objętym opracowaniem II Etapu Trasy Średnicowej jest budowa nowego połączenia drogowego od ul. Południowej do ronda w ul. Droga Łąkowa. Wybudowana zostanie nowa dwujezdniowa ulica, w większości po nowym terenie, częściowo przebiegać będzie po śladzie istniejącej ul. Solidarności, a także przewiduje się wykorzystanie pod jedną z jezdni Trasy istniejącej ul. Lotniczej. Na odcinku od ronda Ks. J. Popiełuszki do ul. Hallera zostały wykonane elementy Węzła „Warszawska”, które zostaną w pełni wykorzystane na planowanym obecnie etapie inwestycji.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Peugeot RCZ 1.6 155 THP – Idzie na całość

auto motor i sport 0000-00-00

Coupé Peugeota pojawia się późno, ale może budzić respekt. Czy rozpali emocje wśród miłośników w miarę niedrogich sportowych aut? W teście wersja 1.6 o mocy 156 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Lato jest okresem wzmożonych wyjazdów na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek. Przemierzamy setki, a nawet tysiące kilometrów. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby droga minęła bezstresowo, a przede wszystkim bezpiecznie?