mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Zgodnie z zapisami Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 ogłoszono przetarg na realizację obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17. Jednojezdniowa droga, o długości ok. 9,6 km, zostanie oddana do użytku w 2020 roku.

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego
Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie Tomaszowa Lubelskiego. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. Nad doliną rzeki Sołokiji trasa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Przetarg w trybie ograniczonym oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji będzie uwzględniane przy ocenie ofert cenowych potencjalnych wykonawców (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena).


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~warszawiak 2015-10-22

Ja też się zgadzam, że lepsza ekspresówka karłowata, czyli jednojezdniowa niż żadna. Pomimo tego, że w znakomitej większości niebudowanie od razu 2-ch jezdni, to czyste marnotrawstwo, niepotrzebna strata czasu i przede wszystkim pieniędzy.

~Mieszkaniec76 2015-10-21

Tak kolego zgadzam sie z tobą 100% ale tu chodzi o to zeby wogule to zbudowali bo TM tonie w korkach a kasa to inne zagadnienie.

~warszawiak 2015-10-11

I znowu jednojezdniowa ekspresówka, czyli (jak taką drogę już na tym portalu nazwałem) droga ekspresowa karłowata. Po raz kolejny ręce opadają. Parę lat po wybudowaniu, "abarot" będziemy stać w korkach podczas dobudowy drugiej jezdni i znów zostaną zmarnowane publiczne pieniądze. Wiele razy podkreślałem, że zawsze budowa dwóch jezdni od razu jest per saldo tańsza, niż budowa najpierw jednej, a potem dobudowa drugiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.