mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartowała obwodnica Biecza

Wystartowała obwodnica Biecza

17 maja 2007 roku wbito pierwszą symboliczną łopatę na budowie obwodnicy miasta Biecz w ciągu drogi krajowej nr 28 Wadowice – Przemyśl. Po długotrwałych procedurach przetargowych udało się wreszcie rozpocząć prace przy obwodnicy na najdłuższej "krajówce" biegnącej przez Małopolskę. Prace o wartości blisko 120 mln zł potrwają do września 2008 roku.

Wystartowała obwodnica Biecza

Wykonawcą prac jest Skanska, która wybuduje ponad 5 km obwodnicę Biecza - zabytkowego miasteczka w Małopolsce. Inwestycja, o wartości ponad 119, 8 mln zł brutto (w całości finansowana jest z pożyczki zaciągniętej w Europejskim Banku Inwestycyjnym), obejmuje wykonanie jednojezdniowej drogi i pięciu obiektów mostowych. Najdłuższym obiektem mostowym będzie pięcioprzęsłowy most na rzece Ropie o długości prawie 161 m. Ponadto kontrakt obejmuje budowę trzech obiektów jednoprzęsłowych: mostu nad Libuszanką (33,5 m), wiaduktu w ciągu drogi powiatowej (25 m) i mostu nad Sitniczanką (29 m). Największym wyzwaniem będzie budowa trzyprzęsłowego wiaduktu o długości 56 m nad czynną linią PKP.

Przez wąskie i kręte uliczki Biecza przejeżdża teraz ponad 6 tys. samochodów dziennie, w tym ciężarówki i tiry. Takie nasilenie ruchu, przy ograniczonej widoczności wynikającej z gęstej zabudowy, powoduje zagrożenie dla mieszkańców i kierowców, a spaliny i drgania negatywnie wpływają na stan zabytków 750-letniego Biecza. Dzięki obwodnicy cały ruch tranzytowy zostanie przeniesiony poza miasto, co poprawi komfort życia mieszkańców, skróci czas przejazdu przez Biecz, a tym samym zmniejszy emisję spalin.
 
Obwodnica Biecza powstanie w ciągu drogi nr 28, najdłuższej drogi na terenie województwa Małopolskiego, biegnącej od Zatora przez Jordanów, Mszanę Dolną , Limanową, Nowy Sącz, Gorlice do granicy z województwem Podkarpackim.

Przeczytaj także:

Obwodnica Biecza na start (2007-03-12)

Zaprojektują obwodnicę Chrzanowa (2007-04-13)

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~What 2007-08-14

Nie wiem skąd się wzięło przekonanie, że polskie drogi są tragiczne. I tu się zgodzę z Jankiem, bo jak ostatnio jechałem z Warszawy do Torunia miałem wyłącznie do czynienia z przyzwoitymi drogami, jeśli nie dobrymi. Gdyby był tragiczny, to na każdej ulicy byłyby wszędzie dziury i koleiny, ale tak nie jest. Nie nazywajcie czegoś nie po imeniu.

~czołgista 2007-07-25

co jest tako cizsa

~czołgista 2007-07-22

jak by nie było obwodnica być musi nie

~czołgista 2007-07-22

a no mocie racje hopy pozdrowiąka

~? 2007-07-11

Obwodnica jest potrzebna - to fakt. Często jeżdżę tą drogą z Wadowic do Krosna... Pytanie do autora: jaka jest różnica między ciężarówką a tirem???????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando