mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartowały nowe inwestycje w zachodniopomorskim

Wystartowały nowe inwestycje w zachodniopomorskim

Jesienią ruszyły pierwsze prace przy przebudowie dwóch dróg wojewódzkich w zachodniopomorskim. Będzie to pierwszy etap przebudowy drogi nr 163 Czaplinek-Wałcz, na odcinku Glinki-Wałcz oraz obejście Darłowa.

Wystartowały nowe inwestycje w zachodniopomorskim
Pierwszy etap przebudowy drogi nr 163 to niemal 6 i pół kilometrowy odcinek od Wałcza do miejscowości Glinki. Nawierzchnia tej drogi jest w znacznym stopniu zniszczona, występują tu wyraźne koleiny i ubytki. Projekt przewiduje nie tylko budowę nowej nawierzchni, renowację poboczy i rowów odprowadzających z jezdni wodę. Przebudowany zostanie most na rzece Kłębowianka oraz przepust w Wałczu. Zlikwidowane zostaną również dwa przejazdy na nieczynnej już linii kolejowej. W miejscowościach, przez które przebiega droga, powstaną nowe chodniki, zatoki autobusowe i wyspy spowalniające ruch i poprawiające bezpieczeństwo.

Przebudowa będzie kosztowała ponad 10 mln złotych. W przetargu startowało 6 firm, a najniższą cenę zaoferowała firma POL-DRÓG Piła. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca wrzesnia 2013 roku.

Roboty budowlane związane z realizacją projektu pod nazwą „Budowa obejścia miasta Darłowo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203” będą natomiast kosztowały ponad 15 mln złotych. Zakres tego projektu to zaledwie 560 metrowy odcinek, ale obejmuje on budowę nowego mostu przez rzekę Wieprzę, dojazdy do mostu oraz budowę skrzyżowania o ruchu okrężnym, nowe chodniki i ścieżkę rowerową. Całość projektu stanowi etap budowy obejścia nadmorskiej miejscowości. Budowa powinna zostać zakończona do 30 października 2013 r.
Wykonawcą będzie wyłonione spośród 10-u firm Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego WROBIS SA.

Obie budowy będą prowadzone w ramach Regionalnego Planu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego czyli z dofinansowaniem unijnym.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic