mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartowały prace przy budowie mostu w Żywcu

Wystartowały prace przy budowie mostu w Żywcu

W połowie stycznia br. rozpoczęto prace przy budowie mostu na Sole w Żywcu w ciagu DW 945. Inwestycja potrwa do końca tego roku.

Wystartowały prace przy budowie mostu w Żywcu
Inwestycja obejmuje także przebudowę istniejącego odcinka DW 945 w Żywcu. Wybudowany zostanie także nowy odcinek drogi łączący ul. Dworcową z ul. Handlową.

Pierwotnie przewidywano, że roboty ruszą już w grudniu. Jednak wykonawca rozpoczął je z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem. Inspektorzy firmy Inwest Complex, którzy na zlecenie ZDW w Katowicach nadzorują inwestycję szacują, że opóźnienie wobec pierwotnego harmonogramu wynosi ok. 2-3 miesięcy. Jednak obecne tempo prac jest dobre. Jeśli się utrzyma, to istnieją szanse, że w maju br. możliwe będzie nadrobienie opóźnienia.

Zgodnie z zawartą umową inwestycja ma być zakończona 15 listopada 2014. Jak zaznacza ZDW w Katowicach nie nalezy jednak tego utożsamiać z oddaniem nowej drogi i mostu do użytku. Zwykle odbiór techniczny i dopuszczenie do użytkowania zajmuje od 4 do 6 tygodni.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.