mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wystartuje kolejny odcinek A1

Wystartuje kolejny odcinek A1

Podpisano umowę na budowę kolejnego, szóstego już odcinka autostrady A-1 (odcinek Piekary Śląskie - Maciejów). Wartość kontraktu opiewa na blisko 1,3 mld złotych. Około 20 kilometrowy odcinek ma być gotowy pod koniec 2011 roku.

Wystartuje kolejny odcinek A1

Prace ruszą już w lipcu. Na długości 20 km powstanie 31 obiektów inżynierskich, w tym 7 wiaduktów drogowych, 19 wiaduktów autostradowych, jeden most, jedno przejście dla zwierząt i trzy wiadukty kolejowe. Wykonawcą robót została hiszpańska firma DRAGADOS.

Trudna i długa była droga do rozpoczęcia inwestycji. W 2005 roku została wydana decyzja wojewody o ustaleniu lokalizacji drogi z rygorem natychmiastowej wykonalności, później decyzja ministra budownictwa utrzymująca w mocy decyzję wojewody została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Wyrok WSA z marca 2009 roku dotyczył uchylenia wskazania lokalizacyjnego dla 4 km odcinka autostrady A1 na terenie Stolarzowi w granicach administracyjnych miasta Bytom, utrzymując zaskarżoną decyzję w mocy w pozostałej części. Sąd podkreślił konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, mającego na celu jednoznaczne ustalenia kwestionowanej w odwołaniach ilości obiektów budowlanych, zlokalizowanych na terenie, przez który miał przebiegać odcinek autostrady według tychże wskazań i dokonanie analizy porównawczej z ilością tego rodzaju obiektów znajdujących się na terenie zmienionego zaskarżoną decyzją przebiegu tegoż odcinka autostrady A1. W lutym 2008 r. została wydana decyzja wojewody o środowiskowych uwarunkowaniach, a w czerwcu 2009 r. – decyzja udzielająca pozwolenia na budowę z rygorem natychmiastowej wykonalności.

"Skoro decyzja lokalizacyjna jest wykonalna, wydana została decyzja budowlana. Tym samym posuwamy się na północ, by w 2011 roku dotrzeć do Pyrzowic" – powiedział wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Wojewoda poinformował też, że uzyskał zapewnienie o sfinansowaniu projektu szybkiej kolei łączącej lotnisko w Pyrzowicach z Katowicami. Do lotniska w Pyrzowicach będzie więc można w 2011 roku dotrzeć drogą S1, autostradą A1 i szybką koleją.

Zobacz jak powstaje A1 Sośnica - Bełk

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Ambitne plany Audi!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.