mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wyszków czeka

Wyszków czeka

Otwarto oferty na budowę obwodnicy Wyszkowa w ciągu drogi ekspresowej S8. Do przetargu stanęło 8 firm. Jeżeli wynik przetargu nie zostanie oprotestowany prace budowlane ruszą już w pierwszym kwartale 2006 roku i potrwają 2 lata - informuje GDDKiA.

Wyszków czeka

Obwodnica Wyszkowa to jedno z trzech zadań które zostaną zrealizowane w latach 2006-2008 na odcinku drogi krajowej numer 8 Radzymin-Wyszków. Dwa inne przedsięwzięcia to:

-przebudowa istniejącej drogi krajowej nr 8 na odcinku od końca obwodnicy Radzymina do początku  projektowanej  obwodnicy  Wyszkowa na jezdnię  drogi ekspresowej wraz z dobudową   nowej drugiej jezdni (17,3 km), budowa nowego dwujezdniowego mostu na rzece Fiszor,

-odnowa nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy miasta Radzymina (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej na dolnym podkładzie).

Całkowity koszt projektu (wszystkich trzech zadań) to 169 mln EUR (w tym grant Fundusz   Spójności w wysokości 140,2 mln EUR stanowiący 83 % wartości projektu). Na kolejne dwa   zadania projektu planowane jest ogłoszenie przetargów na przełomie listopada i grudnia br.. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 31 grudnia 2008 roku.
 
Obwodnica Wyszkowa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o długości 13  km. Droga będzie biegła w przeważającej części na nasypach (słabe grunty i nasypy na terenie doliny rzeki Bug). Powstanie 11 wiaduktów i nowy dwujezdniowy most o długości 600 m przez rzekę Bug. Niezbędna będzie również regulacja koryta rzeki. Na czas trwania budowy przeprawy przez Bug wzniesiony zostanie most tymczasowy. Ponadto powstanie 17 km dróg dojazdowych i 3,7 km dróg technologicznych i tymczasowych a około 7 km dróg poprzecznych (krajowych, gminnych i lokalnych) zostanie przebudowanych.

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando