mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wzmocnią nawierzchnię krajowej szóstki

Wzmocnią nawierzchnię krajowej szóstki

Podpisano umowę na wzmocnienie konstrukcji nawierzchni ponad 15-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 6 Runowo-Lębork. Wartość prac wyniesie 23,7 mln zł.

Wzmocnią nawierzchnię krajowej szóstki
Zakres robót obejmuje ułożenie ponad 83 tys. ton mas bitumicznych, przebudowę 2 obiektów mostowych i 11 przepustów, położenie krawężników i chodników oraz ustawienie barier ochronnych.

- Nie przewidujemy żadnych utrudnień przy realizacji tego projektu – mówi Adam Kak, Menedżer Projektu, Skanska. – Jedyną niespodzianką, jak zwykle przy robotach drogowych, może okazać się pogoda.

Skanska od wielu lat jest obecna w województwie pomorskim. Jej realizacje na tym terenie to m.in. : Trasa Armii Krajowej i przebudowa ulic Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie w Gdańsku, dojazdy do mostu wantowego na Martwej Wiśle, przebudowa układów komunikacyjnych w Elblągu, Człuchowie, Słupsku, Chojnicach, Kościerzynie oraz Trasa Kwiatkowskiego i fragment Trasy Wiśniewskiego w Gdyni.

W trakcie realizacji jest m.in. budowa obwodnicy Pelplina, remont drogi krajowej nr 1 na odcinku Pruszcz Gdański – Pszczółki, remont ul. Nowatorów w Gdańsku oraz przebudowa drogi krajowej nr 15 na odcinku Brzozie Lubawskie – Nielbark.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~miś 2009-06-12

Ciesze się gdy powstają nowe nawierzchnie na polskich drogach ale w artykule znalazłem mały błąd. Elbląg nie leży w województwie Pomorskim a Warmińsko-Mazurskim;) pozdr

~osskaa 2009-06-12

No i dzięki temu DK6 w pomorskiem będzie zrobiona!! Na tle innych oddziałów GDDKiA Gdańsk konsekwentnie remontuje wszystkie krajówki w regionie. Dzięki temu cała DK7 jest praktycznie gotowa, teraz cała DK6, prawie cała DK1 i DK20 z Gdyni do Kościerzyny też, podobnie z DK21. Zostaną tylko mniej istotne fragmenty hitlerowskiej DK22 i DK55. Teraz czas na budowę nowych szlaków - S7, S6 i OPAT. Do roboty Moi Drodzy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.