mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Z Łodzi do Wrocławia w niecałe dwie godziny

Z Łodzi do Wrocławia w niecałe dwie godziny

Do ruchu oddano ostatni 5 odcinek drogi S8 od węzła Sieradz Południe do węzła Łask. Koszt budowy odcinka to około 1,4 mld złotych. Wykonawcą było konsorcjum firm: Dragados - Pol Aqua.

Z Łodzi do Wrocławia w niecałe dwie godziny
Możliwy jest już dojazd z Łodzi do stolicy Dolnego Śląska drogą ekspresową S8. Do użytku oddano ostatni, piąty odcinek realizacyjny . Podobnie, jak pozostałe, ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o szerokości 3,5 metra każdy, a także pas awaryjny szeroki na 2,5 metra i jest najłduższym ze wszystkich odcinków między Walichnowami i Łodzią. Liczy 33,6 kilometra. Ma takie same parametry techniczne, jak odcinek drugi . Należy w tym miejscu, że obydwa odcinki mają nawierzchnię betonową, co jest gwarancją długiej i bezawaryjnej eksploatacji. - Żywotność takiej nawierzchni ocenia się na 30 – 40 lat, gdy tradycyjne nawierzchnie bitumiczne są obliczone na 10 – 15 lat). Odcinek przystosowano do tego, aby w przyszłości, w razie potrzeby można było dobudować trzeci, wewnętrzny pas ruchu (bez konieczności ingerencji w obiekty inżynierskie - informuje GDDKiA.Dzięki oddanemu do użytku kolejnemu odcinkowi drogi ekspresowej S5 dojazd z Wrocławia aż do samej Łodzi możliwy jest wyłącznie po drogach szybkiego ruchu. Tym samym podróż pomiędzy tymi miastami skróciła z 5 godzin, jakie jeszcze nie tak dawno temu trzeba było poświęcić na taką podróż, do ok. 2 godzin. Co ważna, droga na całej długości jest bezkolizyjna, co powinno wpłynąć również na wyraźną poprawę bezpieczeństwa.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Ja i mój klekot 2014-12-01

No fajnie sie gna...Tyle tylko że do Warszawki trzeba albo przez Łodż albo tak jak ja sobie myknę: DW714,713 ze Rzgowa do Tomaszowa .S8 do Mszczonowa ,dk50 do Wiskitek i A2 do stolicy.Ominie się wtedy wiecznie zakorkowane Janki i Raszyn

~ds 2014-12-01

Brawo! Zarówno dla drogowców jak i redaktora za mapkę:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.