mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Z Wrocławia do Warszawy w 3,5 godziny

Z Wrocławia do Warszawy w 3,5 godziny

Już za dwa lata podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Warszawy skróci się nawet do 3,5 godzin – obiecuje minister transportu Sławomir Nowak. Skrócenie czasu podróży do stolicy ma być możliwe dzięki budowie Kolei Dużych Prędkości w Polsce.

Z Wrocławia do Warszawy w 3,5 godziny
W 2014 roku to właśnie przez Częstochowę i Koniecpol pociągi z Wrocławia do stolicy będą jeździć najszybciej. Przyspieszenie podróży do stolicy, która obecnie trwa nawet 6 godzin będzie możliwe dzięki modernizacji niemal w całości trasy Wrocław - Opole - Częstochowa - Koniecpol - Warszawa.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~durek 2012-02-15

ta linia nie jest i nie będzie Kolejami Dużych Prędkości. To jest konwencjonalna linia na której zostanie po latach na cześci trasy zrobiona prędkość 160 km/h

~Jotgie 2012-02-13

I tyleż będzie trwała mniej więcej ukończoną S8. Może nie całkiem za dwa lata ale niewiele później.

~Obywatel J 2012-02-13

O tym pomyśłe już słyszeliśmy. To taka połączenie zastępcze. A kiedy powstanie linia kolejowa z Wrocławia (633 tys) do Łodzi (737 tys. aglomeracja 1,1 mln)?. Przed wojną była granica, ale już 67 lat minęło. Brakuje odcinka Sieradz-Wieruszów, ok 60 km. Budowa linii kolejowej zacierającej jeszcze ślady zaborów nie jest brana pod uwagę?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.