mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Z centrum Radomia do lotniska po nowym asfalcie

Z centrum Radomia do lotniska po nowym asfalcie

Do radomskiego lotniska będzie można dojechać ze Śródmieścia po dobrych drogach. Ulica Lubelska będzie wiosną odnowiona po prowadzonych tam niedawno wykopach, natomiast od nieistniejącej już bramy jednostki wojskowej do terminalu Portu Lotniczego Radom powstanie całkiem nowa ulica z miejscami postojowymi i zatokami autobusowymi.

Z centrum Radomia do lotniska po nowym asfalcie
Radomscy radni zadecydowali 21 stycznia o przeznaczeniu półtora miliona złotych na budowę uliczki prowadzącej do powstającego portu lotniczego.

Dokumentacja projektowa przewiduje budowę 700-metrowej drogi dojazdowej do lotniska, odchodzącej prostopadle od ulicy Lubelskiej. Przed terminalem zaprojektowano natomiast miejsca parkingowe, zatoki autobusowe dla pasażerów wysiadających i wsiadających, a także postój taksówek. Trwają wciąż ostatnie uzgodnienia dokumentacji.

Całkowity koszt inwestycji szacujemy na około 6-7 milionów złotych, ale w tym roku zrealizowane będą prace do wysokości posiadanych funduszy. - Przewidujemy prace drogowe, wykonanie odwodnienia, usunięcie kolizji i budowę oświetlenia. Niebawem ogłosimy przetarg, który wyłoni wykonawcę. Roboty rozpoczną się wiosną i potrwają przez kilka miesięcy - informuje MZDiK Radom.

Najkrótszą drogą łączącą radomskie lotnisko z centrum miasta jest ulica Lubelska. Ona również doczeka się remontu. Zarówno na niej, jak też na pobliskiej ulicy Chorzowskiej od kilku miesięcy trwa prowadzona przez Wodociągi Miejskie wymiana kanalizacji. Roboty jeszcze się nie zakończyły, lecz na okres zimy jezdnie obydwu dróg zostały tymczasowo zabezpieczone - w taki sposób, aby kierowcy mogli bezpiecznie z nich korzystać.

Komentuj:

~Kierowca 2013-01-23

Super. Brakuje jeszcze tylko S7 ze Skarzyska do Radomia...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.