mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za cztery lata ekspresowa piątka w kujawsko-pomorskim

Za cztery lata ekspresowa piątka w kujawsko-pomorskim

Na początku 2015 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce podpisać umowę na budowę odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. - Pozwoli to na zachowanie planowanego terminu zakończenia inwestycji, czyli pierwszego kwartału 2018 roku - zaznacza GDDKiA.

Za cztery lata ekspresowa piątka w kujawsko-pomorskim
Planowany odcinek drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim liczy blisko 130 km. Został podzielony na 6 pododcinków. Będzie on przebiegał od zjazdu z autostrady A1 w Nowych Marzach koło Grudziądza do granicy z województwie wielkopolski - Mielno.

- W  lutym br. chcemy ocenić inwestycję na Komisji Opiniowania Projektów Inwestycyjnych przy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Pracownicy bydgoskiego oddziału GDDKiA do kwietnia br. opracują programy funkcjonalno-użytkowe, które zostaną zaadoptowane do inwestycji. Po wykonaniu tych czynności będziemy mogli w drodze przetargu wyłonić wykonawcę. Aktualnie jesteśmy w trakcie wyłonienia wykonawcy na zrealizowanie badań hydrotechniczno-geologicznych. Inwestycja została podzielona na sześć odcinków. Jednym z kryteriów oceny ofert jest deklarowany czas opracowania a 14 złożonych ofert daje pewność, że zadanie zostanie ukończone do końca tego roku. Badania hydrotechniczno-geologiczne zostały przeprowadzone już wcześniej, lecz odbywało się to według innych przepisów. Doświadczenie GDDKIA wskazuje, że należy je dopracować. Termin w zakresie podpisania umowy z wykonawcą to styczeń 2015 roku. Pozwoli to na zachowanie planowanego terminu zakończenia inwestycji, czyli pierwszego kwartału 2018 roku - powiedział Mirosław Jagodziński, dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Przetarg na wykonanie inwestycji możemy ogłosić, gdy będziemy mieli wskazane źródło finansowania. Postępowanie będzie dwuetapowe. W pierwszym etapie ocenimy spełnienie wymogów formalnych, a w drugim - oferty. Zajmie to kilka miesięcy. Umowę z wykonawcą będziemy mogli podpisać, gdy będziemy mieli pieniądze w budżecie na poszczególne lata - zaznaczył Jagodziński.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Jasiu 2014-02-08

Badania hydrotechniczno-geologiczne zostały przeprowadzone już wcześniej, lecz odbywało się to według innych przepisów. Doświadczenie GDDKIA wskazuje, że należy je dopracować" haha znowu placic za to samo...zrobia znowu badania nie zrobia drogi i za 3 lata natepne badania!

~ksieciak 2014-02-07

Witam ,jak wybudują chociaż 500metrów s5 w kujawsko-pomorskim to chyba czołg mi będzie jechał pod okiem,.A tak na serio kto wierzy politykom tego ugrupowania skoro unia 5 lat wcześniej dawała dotacje drogi 75 procent a oni nie potrafili tego wykorzystać ani pis ani po...pozdrawiam czekając na s5 naprawdę

~asas 2014-02-06

gdzie mapka? tak trudno zrobić szkic drogi i dodać pod tekstem, o której mowa w artykule???

~Anna. 2014-02-04

Idą wybory, a obietnica nic nie kosztuje. Tyle już razy obiecywano tę drogę, że w Bydgoszczy już nikt w to nie wierzy!!! W tym mieście to chyba już koniec pewnej partii, która tu wiele naobiecywała i na tym się skończyło.

~warszawiak 2014-02-04

Chychak, po prostu biorę poprawkę na wszystkie obietnice naszych "kochanych" decydentów drogowych. Jak wygląda ich dotychczasowe spełnienie, widzimy. Ale zapewniam Cię, że chciałbym bardzo, żeby S5 i inne ekspresówki i autostrady powstały jak najprędzej. Cieszy mnie każdy nowootwarty odcinek drogi w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.