mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za dwa lata będzie obwodnica Skalmierzyc

Za dwa lata będzie obwodnica Skalmierzyc

Po trwających kilka lat pertraktacjach z blisko 300 właścicielami gruntów, ruszyły prace przy budowie blisko 7,4-kilometrowej obwodnicy w woj. wielkopolskim na drodze nr 25 Ostrów Wlkp. – Kalisz . Miasta Skalmierzyce i Nowe Skalmierzyce doczekają się obwodnicy za niespełna dwa lata.

Projekt budowy obwodnicy na drodze nr 25 powstał przeszło 20 lat temu. Od tego czasu natężenie ruchu zwiększyło się wielokrotnie i budowa obwodnicy stała się koniecznością. Mieszkańców Skalmierzyc przez które każdego dnia przejeżdżają tysiące samochodów cieszy fakt szybkiego tempa, w jakim ma powstać obwodnica. Zgodnie bowiem z zawartą umową zakończenie robót przewiduje się na listopad 2008 roku.

W ramach kontraktu opiewającego na niebagatelną kwotę blisko 120 mln. złotych wykonawca wybuduje trasę o łącznej długości 7 km 355 m. Na obwodnicy znajdować się będzie 5 obiektów mostowych. Dbając o interesy rolników zadbano o drogi dojazdowe do pól, a potencjalnych przedsiębiorców – o dojazdy do terenów inwestycyjnych należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowę obwodowej dwóch największych miejscowości w gminie Nowe Skalmierzyce rozłożono na kilka odcinków.

Z dniem 12 lutego br. wykonawca, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz, rozpoczął roboty związane z pierwszym etapem budowy: wytyczenie trasy oraz inne prace przygotowawcze. Prace rozpoczęły się od starego wiaduktu w Skalmierzycach i obejmą one 750 m, w tym budowę 1 obiektu mostowego na rzece Ciemnej. W maju br. ma nastąpić przekazanie terenu wykonawcy na dalszym odcinku 3 km, natomiast przekazanie pozostałego odcinka realizowanych robót drogowych na terenie Nowych Skalmierzyc oraz Kalisza nastąpi do 1 lipca 2007 roku.

Przeczytaj także:

290 dni do mostu na Warcie w Koninie (2007-02-21)

Mieszkańcy Leszna odetchną (2007-02-20)

Odnowy w Wielkopolsce (2007-02-16)

10 mln dla obwodnicy Ostrowa (2006-01-29)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~grzegorz 2008-08-03

mam nadzieje że po wybudowaniu tej obwodnicy DK25 zostanie zamieniona na S25 aby zabronić poruszania się tą droga ciągników i innych pojazdów wolno bieżnych które powodują gigantyczne korki blokując płynną jazde!!!

~Grzegorz 2007-03-21

(Przepraszam z apusty wpis) Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale t aobwodnica, czyli droga krajowa, służyć będzie również rolnikom do poruszania się traktorami, kombajnami i innymi pojazdami wolnobieżnymi? To chyba byłby żart. Dlaczego już teraz projektuje się przeszkody na drogach tak głównych?

~MaTi 2007-03-14

W końcu!!!!!! ten odcinek to była droga przez mękę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.