mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za dwa lata będzie obwodnica Skalmierzyc

Za dwa lata będzie obwodnica Skalmierzyc

Po trwających kilka lat pertraktacjach z blisko 300 właścicielami gruntów, ruszyły prace przy budowie blisko 7,4-kilometrowej obwodnicy w woj. wielkopolskim na drodze nr 25 Ostrów Wlkp. – Kalisz . Miasta Skalmierzyce i Nowe Skalmierzyce doczekają się obwodnicy za niespełna dwa lata.

Projekt budowy obwodnicy na drodze nr 25 powstał przeszło 20 lat temu. Od tego czasu natężenie ruchu zwiększyło się wielokrotnie i budowa obwodnicy stała się koniecznością. Mieszkańców Skalmierzyc przez które każdego dnia przejeżdżają tysiące samochodów cieszy fakt szybkiego tempa, w jakim ma powstać obwodnica. Zgodnie bowiem z zawartą umową zakończenie robót przewiduje się na listopad 2008 roku.

W ramach kontraktu opiewającego na niebagatelną kwotę blisko 120 mln. złotych wykonawca wybuduje trasę o łącznej długości 7 km 355 m. Na obwodnicy znajdować się będzie 5 obiektów mostowych. Dbając o interesy rolników zadbano o drogi dojazdowe do pól, a potencjalnych przedsiębiorców – o dojazdy do terenów inwestycyjnych należących do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowę obwodowej dwóch największych miejscowości w gminie Nowe Skalmierzyce rozłożono na kilka odcinków.

Z dniem 12 lutego br. wykonawca, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz, rozpoczął roboty związane z pierwszym etapem budowy: wytyczenie trasy oraz inne prace przygotowawcze. Prace rozpoczęły się od starego wiaduktu w Skalmierzycach i obejmą one 750 m, w tym budowę 1 obiektu mostowego na rzece Ciemnej. W maju br. ma nastąpić przekazanie terenu wykonawcy na dalszym odcinku 3 km, natomiast przekazanie pozostałego odcinka realizowanych robót drogowych na terenie Nowych Skalmierzyc oraz Kalisza nastąpi do 1 lipca 2007 roku.

Przeczytaj także:

290 dni do mostu na Warcie w Koninie (2007-02-21)

Mieszkańcy Leszna odetchną (2007-02-20)

Odnowy w Wielkopolsce (2007-02-16)

10 mln dla obwodnicy Ostrowa (2006-01-29)

 

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~grzegorz 2008-08-03

mam nadzieje że po wybudowaniu tej obwodnicy DK25 zostanie zamieniona na S25 aby zabronić poruszania się tą droga ciągników i innych pojazdów wolno bieżnych które powodują gigantyczne korki blokując płynną jazde!!!

~Grzegorz 2007-03-21

(Przepraszam z apusty wpis) Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale t aobwodnica, czyli droga krajowa, służyć będzie również rolnikom do poruszania się traktorami, kombajnami i innymi pojazdami wolnobieżnymi? To chyba byłby żart. Dlaczego już teraz projektuje się przeszkody na drogach tak głównych?

~MaTi 2007-03-14

W końcu!!!!!! ten odcinek to była droga przez mękę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.