mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za dwa lata obwodnica Żyrardowa

Za dwa lata obwodnica Żyrardowa

Ruszyła budowa obwodnicy Żyrardowa w ciągu drogi krajowej nr 50. Za dwa lata kierowcy skorzystają z nowej 15-kilometrowej obwodnicy.

Za dwa lata obwodnica Żyrardowa
Trasa, której budowa właśnie się rozpoczęła będzie miała parametry drogi głównej ruchu przyspieszonego o przekroju 2+1 (jezdnia dwukierunkowa trzypasowa). Droga powstanie na terenie gmin Wiskitki i Radziejowice, w powiecie żyrardowskim, po południowo-zachodniej stronie Żyrardowa.

Umowa między GDDKiA i wykonawcą prac konsorcjum: DROGBUD Podkarpacki Holding Budowy Dróg Sp.z o.o. Strzyżów/Bogl a Krysl k.s. Czechy/Bogl & Krysl Polska Sp. z o.o. Cieszyn/POL-DRÓG Piła Sp. z o.o., zakłada, ze trasa zostanie zbudowana w ciągu 18 miesięcy od rozpoczęcia robót (nie wliczając 3-miesięcznych okresów zimowych) , czyli do 20 sierpnia 2011r. Wartość kontraktu to 212 mln zł. Inwestycja zaprojektowana została przez biuro JACOBS POLSKA Sp. z o.o.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~adam 2009-09-08

w calej Skandynawii sa takie drogi, ale to jest dobre jedynie dla ludzi ze skandynawskim temperamentem (czyli calkowitym brakiem temperamentu). u nas to by raczej nie zdalo egzaminu bo narod zbyt wyrywny jest.

~myślący 2009-09-07

Czy są gdzieś w Polsce drogi jednojezdniowe trzypasowe (2+1)? Może na niektórych (natężenie ruchu) odcinkach byłaby to alternatywa dla mglistych s-ek? Czytałem, że w Szwecji i bodaj Danii takie drogi funkcjonują a liczba wypadków zmniejszyła się. Ale tam dodatkowo pasy ruchu przeciwne są rozdzielone linami bezpieczeństwa (naprzemiennie dla każdego kierunku ruchu co jakiś czas) na zasadzie 2-1 : 1-2.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
Toyota dostarczyła europejskim kierowcom już dwa miliony aut hybrydowych. Jubileuszowy samochód to Toyota C-HR Hybrid, która wyjechała z salonu Toyota Radość w Warszawie.