mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za kilka lat obwodnica Miechowa

Za kilka lat obwodnica Miechowa

Już za kilka lat kierowcy będą mogli korzystać z nowej obwodnicy Miechowa, która powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 783 (woj. małopolskie).

Za kilka lat obwodnica Miechowa
Obwodnica Miechowa to ważny punkt komunikacyjny na trasie ze Śląska na wschód. Obecnie ruch samochodowy po drodze wojewódzkiej w kierunku wschód-zachód odbywa się ulicami miasta, a brak terenu uniemożliwia wykonanie skrzyżowań spełniających parametry dla ruchu ciężarowego. Planowana obwodnica ma usprawnić  ruch w tej części regionu. W najbliższych latach obwodnica miałaby zostać także wpisana w koncepcję usprawnienia komunikacji w ciągu drogi krajowej nr 7 na trasie Warszawa-Kraków.

Z końcem marca podpisana została umowa na opracowanie studium wykonalności i koncepcji programowej północnego obejścia Miechowa. Prace związane z rozpoznaniem terenu,  projektowaniem obwodnicy, uwzględnieniem konsultacji społecznych mają zakończyć się do 2013 roku. Na początku 2014 miałaby ruszyć budowa obwodnicy.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~Bolesław Chrobry 2012-06-03

właściwie Miechów jest na trasie z Śląska na Kielecczyznę

~Miejscowy 2012-06-03

Do znafcax, w Wolbromiu także planują obwodnicę od południa z Olkusza do Miechowa i od zachodu w kierunku Pilicy ; D

~Emeryt 2009-03-27

ciekawa sprawa ... Miechów na trasie ze Śląska na wschód ... jeżdzę ze śląska na wschód juz kilkanaście lat ale ani razu nie jechałem przez Miechów. Owszem - z Małopolski na kieleczcyznę to i owszem, jak najbardziej.

~znafcax 2009-03-27

Znającym teren polecam Wolbrom! Przejazd zestawem w kierunku Miechowa przez tą "wiochę" to powinien być element egzaminu na prawo jazdy!!! A jak się trafi na środę albo czwartek - gdy to są miejscowe targi - to korki większe niż w Krakowie! Całkowita porażka świadcząca o TOTALNEJ BEZMYSLNOŚCI kolejnych "sołtysów" tego zaścianka!!! Tu się obwodnicy nawet nie planuje - chociaż mozna by wziąść sporo dotacji z UE

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando