mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za rok koncepcja programowa OMT

Za rok koncepcja programowa OMT

W dniu dzisiejszym podpisana została umowa na przygotowanie koncepcji programowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Dokument ma być gotowy za rok i wtedy też będzie możliwe ogłoszenie przetargu na prace budowlane.

Za rok koncepcja programowa OMT
Wykonawcą koncepcji programowej Obwodnicy Metropolitalnej będzie Multiconsult Polska. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma rok na sporządzenie koncepcji, która będzie kosztować 4.767.480 zł. Po wykonaniu koncepcji będzie można ogłosić przetarg na realizację w formule "projektuj i buduj".

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej ma mieć wraz z obwodnicą Żukowa około 40 km. Zostanie ona podzielona na dwa odcinki realizacyjne - pierwszy od miejscowości Chwaszczyno do węzła Żukowo (z węzłem) i drugi od węzła Żukowo do węzła Gdańsk Południe.

OMT odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo odciąży istniejącą drogę ekspresową S6 Obwodnicę Trójmiasta. Ułatwi także dojazd do terenów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych nr 7 i 20, za pośrednictwem projektowanych węzłów.

Projektowana trasa będzie drogą ekspresową dwujezdniową z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Rozpocznie się na węźle Chwaszczyno (realizowanego w ramach tzw. Trasy Kaszubskiej) wspólnym z drogą S6 (Lębork – Obwodnica Trójmiasta), prowadząc na wschód od drogi krajowej nr 20, w pobliżu Żukowa i dalej na południe od drogi krajowej nr 7 w kierunku węzła Gdańsk Południe (skrzyżowania S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta). Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa (o parametrach drogi GP – główna przyspieszona). Na trasie drogi ekspresowej zaplanowano cztery węzły: Miszewo, Żukowo, Lublewo, Gdańsk Południe (węzeł z S6 Obwodnicą Trójmiasta i S7 Południową Obwodnicą Gdańska).
Podobne wiadomości:

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.