mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za rok koncepcja programowa OMT

Za rok koncepcja programowa OMT

W dniu dzisiejszym podpisana została umowa na przygotowanie koncepcji programowej Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Dokument ma być gotowy za rok i wtedy też będzie możliwe ogłoszenie przetargu na prace budowlane.

Za rok koncepcja programowa OMT
Wykonawcą koncepcji programowej Obwodnicy Metropolitalnej będzie Multiconsult Polska. Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma rok na sporządzenie koncepcji, która będzie kosztować 4.767.480 zł. Po wykonaniu koncepcji będzie można ogłosić przetarg na realizację w formule "projektuj i buduj".

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej ma mieć wraz z obwodnicą Żukowa około 40 km. Zostanie ona podzielona na dwa odcinki realizacyjne - pierwszy od miejscowości Chwaszczyno do węzła Żukowo (z węzłem) i drugi od węzła Żukowo do węzła Gdańsk Południe.

OMT odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo odciąży istniejącą drogę ekspresową S6 Obwodnicę Trójmiasta. Ułatwi także dojazd do terenów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych nr 7 i 20, za pośrednictwem projektowanych węzłów.

Projektowana trasa będzie drogą ekspresową dwujezdniową z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Rozpocznie się na węźle Chwaszczyno (realizowanego w ramach tzw. Trasy Kaszubskiej) wspólnym z drogą S6 (Lębork – Obwodnica Trójmiasta), prowadząc na wschód od drogi krajowej nr 20, w pobliżu Żukowa i dalej na południe od drogi krajowej nr 7 w kierunku węzła Gdańsk Południe (skrzyżowania S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta). Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa (o parametrach drogi GP – główna przyspieszona). Na trasie drogi ekspresowej zaplanowano cztery węzły: Miszewo, Żukowo, Lublewo, Gdańsk Południe (węzeł z S6 Obwodnicą Trójmiasta i S7 Południową Obwodnicą Gdańska).
Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq Scout – premiera
Skoda Karoq Scout – premiera
Na salonie samochodowym w Paryżu jesienią tego roku Skoda zaprezentuje kolejny uterenowiony model z serii Scout. Oto nowa Skoda Karoq Scout.