mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca

Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca

Wszystko wskazuje, że z początkiem wakacji powinny wreszcie ruszyć prace budowlane przy północnej obwodnicy Żywca. Główny inwestor Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach ogłosił przetarg na budowę niespełna 2 km nowej trasy.

Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca
Przetarg na budowę północnej obwodnicy Żywca rozstrzygnięty będzie na przełomie maja i czerca br. Termin składania ofert mija 7 maja br. – poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.  

Projekt obejmuje między innymi przebudowę istniejącego odcinka DW 946 (ul. Krakowska od skrzyżowania z ul. Beskidzką do skrzyżowania z ul. H. Sienkiewicza), budowę ronda (na skrzyżowaniu Krakowskiej i Sienkiewicza), budowę nowej drogi (od nowego ronda do ul. Brackiej) oraz całej niezbędnej infrastruktury.

- Termin realizacji inwestycji: od 1 lipca br. do 30 września 2011 r.Jednocześnie w specyfikacji przetargowej określiliśmy, że przebudowa istniejącego odcinka i budowa ronda musi być zakończona do 31 października br. Naturalnie terminy te są realne tylko wtedy, gdy procedura przetargowa przebiegnie gładko. Jeśli będą protesty i odwołania, które spowodują konieczność unieważnienia przetargu, wszystko może się przesunąć. Przy okazji warto zaznaczyć, że jedynym kryterium wyboru firm jest cena. Innymi słowy, wygrywa ta firma, która spełniając warunki formalne, oferuje najniższą cenę za wykonanie prac – informuje ZDW w Katowicach.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Sanoczanin 2010-04-16

No i w zywcu beda mieli obwodnice - a w Sanoku burmistrz pisze ze nie chcemy.................. nie prawda chcemy obwodnice tak jak zaplanowala GDDKiA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.