mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca

Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca

Wszystko wskazuje, że z początkiem wakacji powinny wreszcie ruszyć prace budowlane przy północnej obwodnicy Żywca. Główny inwestor Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach ogłosił przetarg na budowę niespełna 2 km nowej trasy.

Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca
Przetarg na budowę północnej obwodnicy Żywca rozstrzygnięty będzie na przełomie maja i czerca br. Termin składania ofert mija 7 maja br. – poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.  

Projekt obejmuje między innymi przebudowę istniejącego odcinka DW 946 (ul. Krakowska od skrzyżowania z ul. Beskidzką do skrzyżowania z ul. H. Sienkiewicza), budowę ronda (na skrzyżowaniu Krakowskiej i Sienkiewicza), budowę nowej drogi (od nowego ronda do ul. Brackiej) oraz całej niezbędnej infrastruktury.

- Termin realizacji inwestycji: od 1 lipca br. do 30 września 2011 r.Jednocześnie w specyfikacji przetargowej określiliśmy, że przebudowa istniejącego odcinka i budowa ronda musi być zakończona do 31 października br. Naturalnie terminy te są realne tylko wtedy, gdy procedura przetargowa przebiegnie gładko. Jeśli będą protesty i odwołania, które spowodują konieczność unieważnienia przetargu, wszystko może się przesunąć. Przy okazji warto zaznaczyć, że jedynym kryterium wyboru firm jest cena. Innymi słowy, wygrywa ta firma, która spełniając warunki formalne, oferuje najniższą cenę za wykonanie prac – informuje ZDW w Katowicach.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~Sanoczanin 2010-04-16

No i w zywcu beda mieli obwodnice - a w Sanoku burmistrz pisze ze nie chcemy.................. nie prawda chcemy obwodnice tak jak zaplanowala GDDKiA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Europejska wersja odświeżonej Hondy Civic będzie dostępna od marca 2018 roku z nowym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC. Znamy już szczegóły techniczne i osiągi tej jednostki.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic