mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca

Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca

Wszystko wskazuje, że z początkiem wakacji powinny wreszcie ruszyć prace budowlane przy północnej obwodnicy Żywca. Główny inwestor Wojewódzki Zarząd Dróg w Katowicach ogłosił przetarg na budowę niespełna 2 km nowej trasy.

Za rok pojedziemy obwodnicą Żywca
Przetarg na budowę północnej obwodnicy Żywca rozstrzygnięty będzie na przełomie maja i czerca br. Termin składania ofert mija 7 maja br. – poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.  

Projekt obejmuje między innymi przebudowę istniejącego odcinka DW 946 (ul. Krakowska od skrzyżowania z ul. Beskidzką do skrzyżowania z ul. H. Sienkiewicza), budowę ronda (na skrzyżowaniu Krakowskiej i Sienkiewicza), budowę nowej drogi (od nowego ronda do ul. Brackiej) oraz całej niezbędnej infrastruktury.

- Termin realizacji inwestycji: od 1 lipca br. do 30 września 2011 r.Jednocześnie w specyfikacji przetargowej określiliśmy, że przebudowa istniejącego odcinka i budowa ronda musi być zakończona do 31 października br. Naturalnie terminy te są realne tylko wtedy, gdy procedura przetargowa przebiegnie gładko. Jeśli będą protesty i odwołania, które spowodują konieczność unieważnienia przetargu, wszystko może się przesunąć. Przy okazji warto zaznaczyć, że jedynym kryterium wyboru firm jest cena. Innymi słowy, wygrywa ta firma, która spełniając warunki formalne, oferuje najniższą cenę za wykonanie prac – informuje ZDW w Katowicach.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Sanoczanin 2010-04-16

No i w zywcu beda mieli obwodnice - a w Sanoku burmistrz pisze ze nie chcemy.................. nie prawda chcemy obwodnice tak jak zaplanowala GDDKiA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.