mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za trzy lata autostradą do Torunia

Za trzy lata autostradą do Torunia

W poniedziałek 25 sierpnia 2008 roku firma Gdańsk Transport Company oficjalnie rozpoczęła budowę kolejnego odcinka autostrady A1. Prace na 62 km fragmencie trasy będzie prowadzić firma Skanska-NDI. Droga ma być gotowa pod koniec 2011 roku.

Za trzy lata autostradą do Torunia
Po uroczystym otwarciu budowy przez Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, ruszyły prace na kolejnym odcinku autostrady, budowanym w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Koncesjonariusz północnego, 152 km odcinka autostrady A1 musi zrealizować fragment trasy z Nowych Marz do Torunia w stosunkowo krótkim czasie. Pierwsi kierowcy będą mogli korzystać z tego odcinka autostrady już pod koniec 2011 roku.

Zakres prac na tym etapie budowy autostrady A1 obejmuje wykonanie blisko 51,7 km nowej, dwupasmowej autostrady pomiędzy miejscowościami Nowe Marzy i Lubicz w województwie kujawsko-pomorskim, budowę mostu na Wiśle koło Grudziądza oraz budowę 10,7 km zachodniej nitki jezdni i wykonanie konstrukcji nośnych pod zachodnie jezdnie dwóch mostów pomiędzy Lubiczem, a Czerniewicami.

Projekt obejmuje również budowę pięciu dwupoziomowych, bezkolizyjnych węzłów drogowych (Warlubie, Grudziądz, Lisewo, Turzno, Lubicz), czterech par miejsc obsługi podróżnych, obwodu utrzymania autostrady, miejsc poboru opłat, a także wykonanie m.in. prac przygotowawczych, prac ziemnych, kanalizacji deszczowej, nawierzchni, obiektów inżynierskich, prac wykończeniowych, elementów bezpieczeństwa i organizacji ruchu, elementów ochrony środowiska, oświetlenia i fundamentów dla telekomunikacji oraz dróg serwisowych.  

Generalnym wykonawcą prac na zlecenie GTC będzie Skanska-NDI Joint Venture, która buduje także odcinek autostrady do Nowych Marz. Roboty przygotowawcze już trwają. Prowadzone są prace geologiczne. Wkrótce rozpocznie się także porządkowanie pasa autostrady. W planach na ten rok jest również przygotowanie placów składowych materiałów oraz budowę dróg technologicznych i przygotowanie lokalizacji zapleczy budowy. Prace budowlane pełną parą ruszą w przyszłym roku. Wtedy na dużą skalę rozpoczną się roboty ziemne.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~kierowca 2008-09-25

Nie rozumiem- w NIemzcech czy hiszpanii takie odcinki buduje się rok , a u nas trzy lata ? dlatego takie drogie, ludziom trzeba płacić, oj wiedzą w dyrekcjach budowy jak szanować dobrą pracę!!!

~almac 2008-08-30

Koszt przejazdu autostradami w AUSTRII: 1. winietka 10-dniowa: 7,70 EURO (ok.25zł) 2. winietka 2-miesięczna: 22,20 EURO (ok. 75zł) 3. winietka roczna: 73,80 EURO (ok. 250zł) Czyli np. za ok. 25zł można jeździć w AUSTRII wszystkimi autostradami przez 10 dni, za 75zł przez 2 miesiące, a za ok. 250zł przez rok.....Przy okazji moja rada - nie kupujcie tych winietek w POLSCE (znacznie drożej!), Podane wyżej ceny obowiązują w Czechach i w AUSTRII - (winietki najlepiej kupić na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy czesko-austriackiej). PS. A teraz porównajcie koszt przejazdu autostradami w Austrii i w Polsce. Pomijam ilość i jakość. (Kto jechał autostradami w Austrii wie, że jest ich o wiele więcej - mimo trudniejszych warunków "terenowych" - a mimo to wychodzi o wiele taniej niż w Polsce)

~as 2008-08-29

Fajna mapka. Projektowa długość A1 to 582 km. Jeśli opłaty będą jak za ten odcinek koło Gdańska, czyli 7zł/25km, to za przejazd całą A1 zapłacimy 163 złote! ROCZNA wineta w Czechach na wszystkie autostrady i ekspresowe kosztuje 140 złotych :) No, ale przecież Polacy to takie bogate społeczeństwo...

~bip 2008-08-28

Proponuję zajrzeć do publikacji gddkia (standia-10.pdf - Sprawdź przygotowanie dróg i autostrad) - jest podane na czym utknęło, są podane również planowe daty wydania decyzji. Dokument został zaktualizowany w ubiegłym tygodniu (termin realizacji 2008-2010 wciąż przy tym odcinku widnieje - w to akurat nie wierzę - jeśli powstanie, to myślę, że w 2012)

~goro 2008-08-27

To troche bez sensu ze jest taka kolejnosc budowania tej autostrady bo od biedy na odcinku pod Lodzia jest gierkowka. Za to od lodzi do torunia same niespodzianki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando