mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Za trzy lata obwodnica Dobczyc

Za trzy lata obwodnica Dobczyc

Już za trzy lata pojedziemy nowoczesną obwodnicą Dobczyc. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie z początkiem września podpisał umowę z wykonawcą inwestycji - firma Mota Engil. Inwestycja zakłada budowę 1,2 km trasy wraz budową najdłuższego mostu w południowej Polsce.

Za trzy lata obwodnica Dobczyc
To jedna z najważniejszych wojewódzkich inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu myślenickiego. W efekcie powstanie obiekt o całkowitej długości 1,2 km. Największe prace zostaną wykonane przy budowie mostów przez rzekę Rabę oraz estakady dojazdowej przez dolinę Raby oraz potok Młynówka.

Nowa obwodnica ma zdecydowanie odciążyć centrum miasta. To właśnie przez rynek w Dobczycach przebiega główny ruch tranzytowy. Jest on szczególnie szkodliwy nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale także dla obiektów zabytkowych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie rynku.  Obwodnica będzie także dobrą alternatywą dla "zakopianki". Ma także poprawić komunikację z miejscową strefą przemysłową.

W budowę długo oczekiwanej obwodnicy zaangażowały są trzy samorządy: Województwo Małopolskie, Starostwo Myślenickie oraz Gmina Dobczyce. Już w ubiegłym roku podpisały umowę o współfinansowaniu przedsięwzięcia. Obwodnica pochłonie około 58 mln zł.

Inwestycja znalazła się w pakiecie 13 obwodnic, które są planowane do budowy w Małopolsce. W budżecie województwa małopolskiego została zapisana kwota blisko 2 miliardów złotych na modernizację i budowę nowych dróg w Małopolsce.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~The ? 2010-03-02

od zmiany czasu w marcu zaczynamy pracować od 7.00 do 19.00a gdy trzeba nawet dłużej o wiele za długo... robota jest wykonywana w systemie "byleby było", " beton zakryje" itd. itp..

~ryba 2010-02-08

rigodo ma rację 1.2 km w trzy lata pobijemy kolejny rekord w tempie budowy MOTTA będzie to robić chyba po godzinach

~Malopolanin 2009-09-24

Mieszkam w okolicach Dobczyc i bardzo wspieram te inwestycje, ale twierdzenie ze troche ponad 1km obwodnicy stanie sie alternatywa dla Zakopianki, jest bardzo przesadzone.

~dpl1000 2009-09-24

"rigodo" no i ??? moze wyjasnisz o co ci chodzi

~Rigodo 2009-09-24

1,2km w trzy lata?!! to jakiś absurd!!! Pobijamy wszelkie rekordy w czasowym wymiarze budowy dróg!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.